2.6.2014 8.30, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině
Rok po povodních má Hřensko ještě problémy
Od loňského června, kdy Česko postihly povodně, je v Hřensku zatím klid. Obec se ze záplav ale stále ještě nevzpamatovala – podle starosty Jana Havla je řada věcí nedodělaná, napsal Děčínský deník.
Důvod? Nejsou peníze, obec marně čeká na dotace, proto nemůže řadu věcí ještě opravit. Ve své kase totiž potřebné miliony korun k dispozici nemá. Část zničených věcí už dala obec do kupy. Opravené jsou chodníky, podezdívky, část veřejného osvětlení.
Jenže více věcí ještě zbývá dodělat. Například vnitřní silnici. Tady se čekalo na dotaci. Problém je, že teď, uprostřed turistické sezony, ji obec opravovat nemůže. Musí pár měsíců počkat. Turistickýruch je totiž pro nejníže položenou obec v Česku klíčový.
Kromě toho, že je obtížné a časově zdlouhavé získat dotace na opravy. Starostu Hřenska Jana Havla zlobí i názory, proč se lidé ze Hřenska někam neodstěhují, když tu mají tak často velkou vodu. „Je třeba si uvědomit, že se tu ti lidé narodili. Navíc přestěhování stojí peníze a ti lidé na to, aby si někde koupili dům a byt, prostě nemají,“ řekl Deníku.
Zdroj: Denik.cz, ilustrační foto
2.6.2014 8.30, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajiněAktuality
Povodňové škody v Opavě přesáhnou 12 miliard, prioritou jsou nyní školy
Akt. 12.1.2025 18.50Rubrika: Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině
V Hrádku nad Nisou budou pokračovat práce na vodovodu
Akt. 10.1.2025 16.19Rubrika: Vodovody a kanalizace