19. 9. 2019

Plzeň upraví údolí Vejprnického potoka,které je rekreační oblastí

Plzeň obnoví údolí Vejprnického potoka na západním okraji města. Jde o rekreační zázemí zejména pro obyvatele z blízkého sídliště Skvrňany a přilehlé části Slovanského údolí. Radní odsouhlasili architektonicko-krajinářskou studii revitalizace území, která má během několika let zlepšit místa pro odpočinek, rekreaci i sport v návaznosti na síť cyklostezek. Intenzivnější údržba území začne letos, řekl ČTK náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). V první etapě se hlavně vysekají náletové dřeviny.

“Studie pobytové louky obsahuje mimo jiné rozčlenění na místa, kde je vhodné umístit odpočinkové zóny, celkem 13, dále obyvateli žádané stezky pro pěší i pro cyklisty. Navrhuje také prostor vhodný pro jezírka nebo mokřady,” uvedl Šindelář. Architekti nakreslili v lokalitě amfiteátr, altány, venkovní posilovnu a kuželnu, dětské hřiště s blízkým ovocným sadem a takzvané “Robinsonádní hřiště” tematicky laděné do známého příběhu.

“Studie bude podkladem pro další stupně projektové dokumentace. Už letos by ale měla začít intenzivnější úprava městských pozemků. Pokud by se měly úpravy dotknout těch soukromých, bude další postup projednáván s jejich majiteli,” uvedl Šindelář.

Odstranění všudypřítomných náletových dřevin omezí obavy lidí, kteří tam chodí na procházky. Někteří se do neudržované oblasti, kde se často usidlovali bezdomovci, báli chodit.

Dotazníky, v nichž mohli lidé navrhnout změny, vyplnilo 500 obyvatel, na veřejném projednání jich diskutovala téměř stovka. Spoluprací s občany město navázalo na úpravy veřejných prostranství, jako jsou například hodně navštěvovaný Lobezský park, Park na přání Zemník či park na Vinicích.

Údolí Vejprnického potoka, na němž se usídlil bobr, už je roky spojeno cyklostezkou s Novou Hospodou. Díky lávce přes výpadovku na Domažlice na Nové Hospodě lze odtud bezpečně dojet ze Skvrňan až průmyslovou a obchodní zónu Borská pole a dále do okrajových městských částí Valcha a Lhota.

Zdroj: ČTK, foto: wikimedia commons, Jik jik – Vlastní dílo

6.7.2019 8.04, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

LÁZNĚ KYSELKALÁZNĚ KYSELKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Září 2019 >>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6