14. 7. 2020

Vodárny zřizují pro zvěř napajedla

I když letošní letní počasí se vyznačuje značnými teplotními výkyvy, kdy se střídá chladné deštivé počasí s tropickými teplotami, neznamená to, že zvěř má dostatek ploch k napájení. Proto Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) pokračují ve své snaze pomoci zvěři, která se nachází v lesních porostech jímacího území Mělnická Vrutice a Řepínský důl, zřizováním dalších napajedel.

„K tomuto kroku jsme přistoupili o loňských prázdninách, které se vyznačovaly tropickými teplotami s nedostatkem vláhy. Zvěř tak neměla možnost se napít ve svém přirozeném prostředí,“ řekl Václav Jásek, vedoucí střediska Dálkovod Mělnická Vrutice. „Podařilo se nám společně s dalšími společnostmi hospodařícími na území Řepínského dolu vybudovat tři napajedla. To, že zvěř si našla cestu k našim napajedlům, dokládají nejen stopy kolem vodních ploch, přítomný bohatý vodní život, ale i záznamy z foto pastí,“ sdělil Václav Jásek.

„Může se zdát, že i když letošní prázdniny jsou na srážky bohaté, v lesích se deště významně neprojevují, hrabanka je suchá a kaluže rychle vysychají,“ uvedl Pavel Pobříslo, provozní ředitel SVAS. „Protože jímací území je dlouhé přes 9 km a nachází se zde spousta zvěře, rozhodly se Středočeské vodárny vybudovat další napajedla. Mám radost z toho, že naši zaměstnanci nejen aktivně vytipovávají místa pro další napajedla, ale se i snaží, aby se napajedla svým vzhledem stala přirozenou součástí okolního prostředí,“ vysvětlil Pavel Pobříslo.

„V letošním roce se další dvě napajedla vybudovala za spolupráce Mysliveckého sdružení Řepín – Živonín a poslední dvě v poslední době vznikla mimo Řepínský důl u Hostína,“ vysvětlil na závěr Václav Jásek.

Naše voda, foto: SVAS

 

18.7.2016 14.18, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2