29. 5. 2020

22.12.2018 11.34, Rubrika: Vodovody a kanalizace

Veolia pomáhá životnímu prostředí, vědě a podporuje potřebné

Skupina Veolia Česká republika poskytla od roku 2000 na nejrůznější projekty více než 1,5 miliardy korun. V rozhovoru s Evou Kučerovou, ředitelkou komunikace skupiny Veolia pro střední a východní Evropu a místopředsedkyní správní rady Nadačního fondu Veolia o tom informovaly Hospodářské noviny:

Veolia je v České republice u veřejnosti spojována především s vodou. Ve skutečnosti je její záběr daleko širší. Jakým segmentům trhu se u nás dnes věnujete?

Vodě, ale i teplárenství, energetice a nově odpadovému hospodářství. Tyto obory jsou určitým způsobem propojené a věnují se významným zdrojům současného světa. My se v rámci toho snažíme také pečovat o přírodní zdroje, obnovovat je, recyklovat, tak abychom je uchovali pro udržení dobrého životního prostředí a pro budoucnost.

Veolia už 15 let spravuje svůj Nadační fond Veolia. Jak se vybírá smysluplný projekt, aby to nebyl jen výstřel z děla a pak nic?

Dnes je to daleko sofistikovanější než v minulosti. v podstatě není možné vybrat něco, co by nefungovalo. Jdeme v nadačním fondu třemi hlavními směry. Poskytujeme „Minigranty“ na dobrovolnické aktivity našich zaměstnanců, z nichž se podporují prospěšné projekty v jejich bezprostředním okolí. To má velký úspěch. Druhou aktivitou je seniorský projekt „Stále s úsměvem – Aktivně po celý život“, který letos zvítězil v kategorii odpovědná firma v komunitě, a třetím projektem je „Startér“, který pomáhá vytvářet nová pracovní místa v Moravskoslezském a olomouckém kraji. v jeho rámci bylo celkově vytvořeno už téměř 2300 pracovních míst, která byla podpořena částkou 107 milionů korun. To vidíme jako mimořádně smysluplné.

Závažným problémem současnosti je péče o vodní zdroje. Dnes se o tom v souvislosti se suchem hodně hovoří i u nás. Vy máte v tomto směru několik velkých projektů. Jakých?

vlastníme pokročilé technologie, které dokážou vodu recyklovat způsobem, že je znovu využitelná v průmyslových závodech a jinde. Společně s ekology máme také unikátní projekt „Mokřady“, kterým přispíváme na jejich záchranu. Ty z naší krajiny vymizely, i když mohou představovat přirozenou zásobárnu vody a mají mimořádnou schopnost vodu zadržovat, například v období záplav. Pohlcují i nadbytečný oxid uhličitý z ovzduší. Kdysi u nás zabíraly až kolem šesti procent území, dnes jich je málo. Přitom pouhý jeden čtvereční metr plochy mokřadu umí zadržet až 900 litrů vody, tedy mnohem více než umělé vodní nádrže. Český svaz ochránců přírody, s kterým spolupracujeme, už zachránil 50 hektarů mokřadů.

Zdroj a celé znění článku: Hospodářské Noviny (Zprávy / Politika) Strana: 11, dne 21. 12. 2018, další informace také na: https://www.nfveolia.cz/, ilustrační foto Veolia

 

22.12.2018 11.34, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NOVÝ MOST PŘES LABENOVÝ MOST PŘES LABE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31