20. 8. 2019

Ve Veselí nad Moravou vznikne u Baťova kanálu vinařský areál

U Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku vznikne vinařský areál a hotel s apartmány. Předpokládané náklady jsou 140 milionů korun, řekl ČTK Tomáš Zbořil, jednatel firmy Vinařství Veselí nad Moravou, která je chce vybudovat.

Projekt firmy vybralo zastupitelstvo města k realizaci na městských pozemcích v areálu bývalé Salajky a zahradnictví. Firma počítá se stavebními pracemi v letech 2019 a 2020. Ve Veselí nad Moravou je jedno z přístavišť Baťova kanálu. Město už delší dobu hledalo co nejvhodnější využití areálů bývalé Salajky a zahradnictví, které v historii funkčně souvisely se zámkem. ČTK to sdělila mluvčí veselské radnice Anna Březovská. Zámek vlastní společnost Wessels, která má v plánu chátrající památku opravit. Město s ní jednalo i o prodeji dalších přilehlých areálů včetně zahradnictví a Salajky, ale z prodeje sešlo kvůli dluhu společnosti směrem k městu za pronájem těchto objektů.

Proto radnice vyhlásila loni v prosinci veřejnou soutěž na co nejvhodnější využití pozemků o velikosti zhruba jednoho hektaru. Město vše nastavilo tak, aby se vítěz následnými smlouvami zavázal ke koupi pozemků a k jejich využití pro turistický ruch spojený s Baťovým kanálem.

Do soutěže se přihlásili dva zájemci, jejichž nabídky zhodnotila komise. Doporučila záměr Vinařství Veselí nad Moravou, který zastupitelstvo vybralo jako vítěze. “Projekt počítá s vybudováním moderně pojatého kulturně-vzdělávacího vinařského areálu v prostoru dnešního zahradnictví. Vstupní prostor haly a konferenčních prostor se otevře směrem k přístavu. Recepce a sociální zázemí bude mezi dnešní oranžerií, která zůstane zachovaná a bude sloužit jako zahradní altán ve středu celého areálu,” uvedla Březovská. Dodala, že se uvnitř počítá i s výrobou vína a restaurací.

V prostorách Salajky by mělo vzniknout ubytování apartmánového typu. “Budou to čtyři menší bytové objekty o třech nadzemních podlažích. Každý z nich by měl mít šest až osm ubytovacích jednotek. Kryté parkoviště bude zajištěné v úrovni přízemí,” doplnila mluvčí.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto (Baťův kanál) Naše voda – Nina Havlová

18.8.2017 14.16, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1