20. 8. 2019

8.11.2018 12.13, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Vágner buduje na Katlově s Veolií areál pro rodiny s dětmi

Známý dobrodruh, cestovatel a rybář Jakub Vágner rozšiřuje své aktivity v České republice. Jak totiž dnes veřejně oznámil, rozhodl se za přispění společnosti Veolia Česká republika realizovat nový projekt  “Katlov – areál pro rodinu“.

Od města Kutná Hora si Vágner dlouhodobě pronajal jezero Katlov a následně rybník Pohan, což jsou krásné, ale po desítky let nepříliš udržované vodní plochy. Tyto dvě lokality a jejich okolí do roku 2017 komplexně revitalizoval. Teď se rozhodl projekt Katlov rozšířit o výstavbu zázemí, které by mělo sloužit pro pobyty škol v přírodě, výuku o přírodě v reálném prostředí české krajiny, pro tábory pro děti i další akce spojené s českou přírodou. „Vždy jsem snil o tom, že svoji vášeň a práci jednoho dne spojím také s místem, kterému budu říkat domov. Tímto místem se pro mě stalo jezero Katlov a jeho okolí,“ zdůraznil Vágner.

„Biodiverzita je součástí našeho firemního života, pečovat o přírodní zdroje je naší každodenní misí. Jsem šťastný, že můžeme pomoci tomuto krásnému projektu použitím našich technologií a know-how. S Jakubem Vágnerem sdílíme stejné hodnoty a tento projekt bude odrazem našeho společného pohledu na svět, který nás obklopuje,“ řekl k projektu Katlov generální ředitel společnosti Veolia pro střední a východní Evropu Philippe Guitard. Veolia totiž do areálu dodá moderní technologii MBBR na čištění odpadních vod, která v současné době funguje jen na několika místech v ČR a jejímž principem je využití mikroorganismů k čištění odpadních vod.

Na počátku všeho byla myšlenka návratu přírody do škol. Jakub Vágner totiž více než pět let strávil cestováním po České republice a přednášením na školách. “Ukázalo se, že dnešní děti mají o přírodu veliký zájem. Proto jsem se v roce 2014 rozhodl vzdělávací projekt rozšířit a dostat děti ze škol a tělocvičen přímo do přírody v oblasti jezera Katlov,” konstatoval Vágner.

Od roku 2015 jsou na jezeře Katlov pořádány Juniorské mistrovství Evropy v rybaření. V minulém roce se této akce zúčastnilo více než 10 000 lidí. Součástí tohoto šampionátu je taktéž každoročně pořádaný Dětský den rybářských slavností. Několik let jsou na Katlově pořádány i rybářské školičky pro děti, dny v přírodě pro rodiny s dětmi, vzdělávací semináře o přírodě a od roku 2017 i dětské tábory s cílem vést děti zpět k přírodě.

Odborným, finančním a hlavním partnerem projektu „Katlov – areál pro rodinu“ je skupina Veolia Česká republika. Ta spolupracuje na různých projektech s Jakubem Vágnerem již několik let.

Část areálu Katlov pro rodiny s dětmi by mohla být využívána již v příštím roce. O postupu prací bude portál Naše voda potenciální zájemce pravidelně informovat.

Naše voda, foto z dnešní prezentace Naše voda – Nina Havlová

 

8.11.2018 12.13, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1