5. 4. 2020

Tipy na vodní výlety: Zámecký park Blatná

O zámeckém parku v Blatné již portál Naše voda v minulosti několikrát informoval a návštěvu města a parku doporučoval. Tentokrát vám ale nabízíme fotoreportáž  ze vzdálenějších míst parku, kam každý obvykle nedojde.

Místa, která si můžete tradičně prohlédnout na facebookové verzi našeho portálu (například pronikem přes banner v pravém sloupci webové stránky), navštívila naše redakce v rámci letošních rybářských slavností, které pořádala tamní významná společnost Blatenská ryba. O samotném parku jsme již také několikrát napsali, že se tam točila kultovní pohádka Šíleně smutná princezna. Záběry známé z této pohádky pochází ale z části zámeckého parku v blízkosti zámku. Vzdálenější místa zas tak známá nejsou, což je také důvod, proč je představujeme samostatně.

Zámecký park v Blatné je poměrně velký, rozkládá se na ploše 42 hektarů. Připomínáme také, že park je trvale přístupný veřejnosti, což je místní tradice, neboť lidé si tudy zkracovali cestu přes město už za časů Ferdinanda Hildtprandta, tchána současné majitelky, paní Kornélie. Původní oboru nechal začátkem 19. století upravit v přední části ve stylu anglického parku František Hildprandt. Právě zádní část parku ale zůstala zachována v původní podobě se sejpy dávných rýžovišť zlata porostlými letitými stromy. Celý park je protkán potůčky, mostky a cestičkami s nádhernými alejemi.

V parku bývala také oranžérie, divadlo, švýcarský dům, myslivna a střelnice, ale tyto stavby už patří minulosti. Dnes zůstal v parku jen empírový dům, kde dnes žije rodina Hildprantů. Oblíbenou atrakcí zámeckého parku je početné stádo daňků skvrnitých, kteří se zde volně popásají a jsou velmi krotcí.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

26.8.2014 10.27, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ŠVÁBÍNOVVODNÍ NÁDRŽ ŠVÁBÍNOV
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3