22. 4. 2019

Tipy na vodní výlety: Divoká zahrada Hostivař v Praze

Obyvatelé Prahy nebo její návštěvníci mají, pro někoho možná překvapivě, poměrně hodně možností navštívit přímo v hlavním městě místa téměř přirozeně přírodního charakteru. Jedním z nich je Divoká zahrada v Hostivaři, z jejíž návštěvy vám portál Naše voda připravil fotoreportáž. Foto – klikni zde!

Divoká zahrada Hostivař leží na západním okraji Hostivařského lesoparku na území Prahy 15. Areál patří mezi zookoutky, které v pražských lesích spravuje organizace Lesy hlavního města Prahy a v nichž se mohou návštěvníci z bezprostřední blízkosti seznámit se zástupci fauny české přírody. V zookoutcích nacházejí náhradní domov také obvykle volně žijící živočichové, kteří se kvůli svému handicapu již nemohou vrátit zpět do života ve volné přírodě. Divoká zahrada Hostivař je tak spolu s několika dalšími zookoutky na území hlavního města důležitou součástí Záchranné stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy, která má péči o zraněná zvířata v Praze na starosti.

V areálu najdete velký výběh pro mufloní rodinku, jehož součástí je kamenná mapa nedaleké Hostivařské přehrady, jezírko s vodním ptactvem, kolem něhož se obtáčí vyhlídková cesta, včelnici nebo největší hmyzí hotel v České republice, který je umístěn v gablonovém plotu kolem dančího výběhu, jehož konstrukci vyplňují přírodní materiály plné úkrytů vhodných pro drobné živočichy.

Divoká zahrada Hostivař je poměrně malé území, a je tak mimo jiné vhodné pro procházku s malými dětmi. Lokalita byla v loňském roce rekonstruována, včetně instalace informačních tabulí poskytující údaje například o vodním ptactvu.

Naše voda, foto a fotoseriál Naše voda – Nina Havlová

7.8.2017 7.20, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VRACÍME VODU LESU

Kalendář Akcí

<< Duben 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Fotoblog

více >

HŘENSKO - EDMUNDOVA SOUTĚSKAHŘENSKO - EDMUNDOVA SOUTĚSKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >