22. 8. 2019

Světový den vody 2019: Vodárenská akciová společnost pořádá odborné semináře

Tradiční oslava Světového dne vody, kterou každoročně pořádá rovněž Rada povodí Svratky, jejímž členem je i VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., letos připadne na úterý 19. března. Hlavním organizátorem akce s mottem „Leaving no one behind“ bude státní podnik Brněnské vodárny a kanalizace, a.s. Vodárenská akciová společnost to uvedla na svém webu.

Nejen zástupci odborné veřejnosti, ale také starostové se sejdou 19. března v Orea Hotelu Voroněž Brno. Během dopoledne se zájemci mohou účastnit odborné exkurze na Vodojem Čebín s ukázkou nové technologie hygienického zabezpečení vody, ČOV Brno – Modřice a dozvědět se více o projektu „Kalové hospodářství ČOV Brno-Modřice nebo na Hvězdárnu a planetárium Brno s 3D Hvězdným cirkusem.

Odpolední program bude patřit odborným seminářům. V rámci programu vystoupí i generální ředitelé společností, a to Ing. Lubomír Gloc z VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., Ing.  Jakub Kožnárek z Brněnských vodáren a kanalizací, a.s. a MVDr. Václav Gargulák z Povodí Moravy, s.p. Dále si slovo vezme Ing. Jindřich Dušek, PhD., výkonný ředitel Vírského oblastního vodovodu s.m.o.

Konec dne bude zakončen rautem.

Odborné semináře se uskuteční i na divizích Boskovice a Znojmo.

Boskovice

Vedení boskovické divize VAS plánuje oslavu Světového dne vody v pátek 22. března na zámku ve Křtinách.  Setkají se zde starostové obcí a odborná veřejnost a budou diskutovat na téma: Sucho v regionu, nová strategie povinnosti vlastníků vodohospodářské strategie. Dále je na programu exkurze do jeskyně Výpustek a prohlídka kostela Jména Panny Marie ve Křtinách.

Znojmo

Loucký klášter se stane hostitelem pro oslavy Světového dne vody v úterý 26. března ve Znojmě.

V plánu je setkání pro starosty provozovaných obcí, v rámci kterého přivítají významné hosty ze Státního fondu životního prostředí, a to Ing. Ivanu Vráblíkovou, ředitelku Odboru ochrany vod a Mgr. Jakuba Němce, ředitele Odboru provozování vodohospodářské infrastruktury.

Zdroj: Vodárenská akciová společnost

18.3.2019 13.27, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1