18. 10. 2018

Sdružení Moře klidu představuje další expozici v Sokolově

Vodopád v sokolovském kostele sv. Antonína Paduánského, obrazy mořského pobřeží v budoucích severních Čechách a promítání filmu „Na vodě“ je další z aktivit sdružení Moře klidu, které si mohou ode dneška prohlédnout zájemci o projekt vnitrozemského moře v severních Čechách.

Na místě byla před otevřením expozice i redakce portálu Naše voda, která z ní pořídila fotoreportáž a video s ukázkou zpěvu některých z protagonistů výstavy. Foto – klikni zde! Základní myšlenkou projektu Moře klidu, kterou již několik let propaguje společnost Archwerk, je využít propadlinu mezi Českým středohořím a Krušnými horami vzniklou stále pokračující těžbou hnědého uhlí. Podle Martina Klody ze společnosti Archwerk je možné propojit stávající i budoucí revitalizace území pod Krušnými horami do většího celku, což by ve své nejširší variantě vedlo v existenci skutečně českého moře.

Expozice se uskutečnila na pozvání kurátora galerie v sokolovském kostele Josefa Vomáčky a její součástí jsou také obrazy budoucnosti severočeské hnědouhelné pánve, jejichž autorem je mistr Vlastimil Tůma z Lomu u Mostu, který je vytvořil na objednávku štábu nedávno uvedeného filmu „Na vodě“. Ten režíroval Martin Ryšavý, upoutávku na film, který je dalším prvkem sokolovské expozice, si můžete prohlédnout na https://www.youtube.com/watch?v=Qo6nbV5hko0.

Výstavou v kostele sv. Antonína Paduánského expanduje podle Klody sdružení Moře klidu na Sokolovsko. Sdružení totiž již v minulosti vytvořilo několik experimentálních staveb spojených se zatím fiktivním mořem v severních Čechách na Ústecku, jako je maják Strupčice nebo Duchcovská marína. Další stavbou by měla být rozhledna v Březí.

Výstava potrvá do 25. listopadu 2015.

Naše voda, foto a video Naše voda – Nina Havlová

9.11.2015 10.56, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Kalendář

<< Říjen 2018 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotoblog

více >

VÝLOV RYBNÍKA ROŽMBERKVÝLOV RYBNÍKA ROŽMBERK
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >