21. 5. 2019

Regionální kolo soutěže DOODPADU vyhrála 6.E z Gymnázia Jírovcova

Desítky soutěžních prací přihlásily střední školy do soutěže projektu DOODPADU na téma „Co do kanalizace nepatří, aneb To fakt nevyčistíš“. Jejich úkolem bylo seznámit vybranou cílovou skupinu s tím, co nepatří do kanalizace. O soutěži informovala portál Naše voda Lenka Zimmelová ze společnosti ČEVAK.

Ztvárnění záleželo jen na jejich kreativitě a invenci. Mohli vytvářet reklamní spoty, plakáty, krátká videa či cokoli jiného. „Nejčastěji však středoškoláci sahali po kameře, je vidět, že jim je tento způsob předávání informací nejbližší,“ řekla mluvčí společnosti ČEVAK Jitka Kramářová.

Porotu regionálního kola nejvíce zaujalo video 6.E z Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích. Třída natočila pohádku o kontejnerech, ve které netradičním způsobem upozornila na problematiku nakládání s oleji v domácnostech. Ty často končí ve dřezech nebo toaletních mísách a způsobují problémy v kanalizační síti a na čistírnách odpadních vod. Přitom správně patří do speciálních kontejnerů nebo do sběrných dvorů.

„Oceňujeme vtip a nadhled, s jakým tuto problematiku studenti ztvárnili.  I to je důvod, proč jsme soutěž vyhlásili. Chtěli jsme, aby se na toto téma podívali nezaujatýma, mladýma očima,“ uvedl předseda představenstva společnosti ČEVAK a.s. Jiří Heřman.

Předání dárků vítězné třídě se symbolicky uskutečnilo dnes, kdy si připomínáme Světový den toalet. Druhé místo patří sextě Česko-anglického gymnázia a na třetí kolektivu 6.A Biskupského gymnázia. Všechny tyto práce postupují do celorepublikového finále, které bude vyhlášeno v březnu příštího roku u příležitosti Světového dne vody. Autoři nejúspěšnějších prací získají zajímavý finanční příspěvek na maturitní ples.

Vybraná videa z regionálního kola soutěže budou zveřejněna na www.doodpadu.cz. Veřejnost bude moci prostřednictvím Facebooku hlasovat pro to nejpovedenější, které získá cenu diváků.

O projektu DOODPADU

Vzdělávací program „DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří“, zahájila v letošním roce společnost Energie AG Bohemia a její dceřiné společnosti ČEVAK a.s., VaK Beroun, VHOS Moravská Třebová, VODOS Kolín, VS Chrudim a AQUA SERVIS Rychnov nad Kněžnou.  Tyto společnosti se zaměřují na provozování vodohospodářského majetku měst a obcí. Kromě dodávek pitné vody zajišťují i čištění odpadních vod.

Toaleta není odpadkový koš! I to je jedno z klíčových témat, kterým se program DOODPADU zabývá. Tím, že něco vyhodíme nebo vylijeme do záchodu či dřezu, totiž problém nemizí, ale začíná. Kromě studentů středních škol se projekt DOODPADU věnuje žákům prvního stupně základních škol. Pro ně jsou připraveny výukové hodiny, kterými je provede animovaná postavička kocoura AGIho. Výukové hodiny si mohou ředitelé a učitelé objednat prostřednictvím www.doodpadu.cz.

Naše voda

 

 

19.11.2014 11.47, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠVODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2