19. 7. 2019

6.2.2012 9.39, Rubrika: Rybářství a rybníkářství

Zimní rybolov: Přijeďte to vyzkoušet na rybník do Chlumce!

Mrazy udeřily a tak Rybářství Chlumec zahájilo zimní rybolov na rybníku Komora u sádek v Chlumci nad Cidlinou. Obsádka  je tvořena pstruhy, candáty, okouny a jesetery. Přijeďte si zarybařit, nyní je celá hladina pokryta ledem, loví se pouze na dírkách! 

Informovalo o tom Rybářství Chlumec.

Rybolov, vstup na led a pobyt na uvedeném rybníku je ale na vlastní nebezpečí a na odpovědnost držitele pověření k odlovu (i za doprovod)! Lovící i případné další osoby jsou povinny dodržovat veškerá uvedená pravidla, dále bezpečnostní předpisy (především při rybolovu z ledu) a uposlechnout pokynů zaměstnanců Rybářství Chlumec nad Cidlinou, kteří se prokážou na požádání firemním průkazem.

Osoba provádějící odlov na dírkách si musí při lovu počínat tak, aby neohrozila sebe ani ostatní přítomné osoby. Lovící, popř. další zúčastněné osoby se tímto zavazují, že umožní zaměstnancům rybářství kontrolu úlovků i v osobních věcech, zavazadlech a dopravních prostředcích. Nedodržením těchto ustanovení nastává důvod k odebrání pověření k odlovu bez náhrady a vykázání dotyčného z objektu. Lov ryb lze provádět pouze na základě zakoupeného platného pověření k odlovu ryb na udici, které vydává Rybářství Chlumec nad Cidlinou.

 Základní pravidla pro odlov ryb na udici v Rybářství Chlumec:

1. Odlov může být prováděn pouze na základě předchozí dohody (nejlépe telefonické den předem), z důvodu omezené kapacity apod.

2. Doba rybolovu je od 8:00 do 16:00 hodin.

3. Jednotlivé otvory (dírky) musí od sebe být vzdáleny nejméně 3 m. Otvory lze do ledu dělat kruhové nebo čtvercové o velikosti 20 – 30 cm. Každý vytvořený otvor lovící po opuštění místa řádně označí tak, že do otvoru v ledu vsune větvičku, aby bylo zřetelně vidět, kde se otvor v ledu nachází. Vrták si může lovící zapůjčit u prodejce pověření.

4. Lovící je povinen mít při rybolovu vyprošťovač háčků, podběrák a metr.

5. Lov je povolen na jednu udici a při lovu pod ledem s jedním jednoháčkem. Při klasickém rybolovu (bez ledu) lze použít následující rybolovné techniky: přívlač s jednou nástrahou, muškaření (max. 3 mušky s jednoháčky) nebo plavanou s jedním návazcem. Je doporučeno používat háčky bez protihrotu nebo se zamáčknutým hrotem a vlasce o min. průměru 0,15.

6. Může být použita rostlinná, živočišná (vyjma nástražní rybky a její částí) či umělá nástraha. 7.Vnadění ryb je zakázáno.

8. Pověření k odlovu ryb se prodávají pouze jednodenní za cenu 250,- Kč.

9. Lovící má právo si přisvojit na jedno pověření k odlovu ryb nejvýše 2 kusy pstruha duhového do velikosti 40 cm. Ulovené ryby, u kterých si lovící není jist velikostí, měří pouze na rybářské podložce (lze si ji zapůjčit u prodejce pověření i při focení ryb). Pokud má rybář zájem usmrtit a odnést si více pstruhů, má tu možnost, avšak odnášený úlovek nad zmíněné dva kusy musí zaplatit dodatečně. Ostatní druhy ryb si může lovící po domluvě s přítomným zaměstnancem rybářství odkoupit.

Zdroj: Rybářství Chlumec

6.2.2012 9.39, Rubrika: Rybářství a rybníkářství

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4