15. 7. 2019

Při přerušení dodávek vody budou PVK zásobovat tělesně postižené osoby

Ve spolupráci s Českým červeným křížem a městskou částí Praha 6 zahájila dnes společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) projekt dodávky pitné vody balené v sáčcích.

Jeho cílem je doplnit náhradní zásobování voznicemi pro držitele průkazů TP, ZTP a ZTP/P donesením pitné vody do místa, které si zájemce zvolí. A to v době havárie vodovodní sítě na území hlavního města s předpokladem přerušení dodávky pitné vody v trvání delším než 5 hodin. S distribucí pitné vody bude také pomáhat smluvní partner. Osoby, které budou zajišťovat donesení vody, se prokáží průkazem.

„V první fázi se do projektu zapojila Městská část Praha 6. Věříme, že se brzy přidají i další městské části,“ uvedl mluvčí PVK Tomáš Mrázek s tím, že dodání vody v sáčcích bude samozřejmě zdarma. Podmínkou pro zájemce o dodávku pitné vody je registrace služby SMS INFO ze strany držitelů průkazu TP, ZTP a ZTP/P.

V době, kdy v místě zájemcem registrované adresy pro donesení vody v sáčku, bude z důvodu havárie vodovodu omezena nebo přerušena dodávka pitné vody a služba aktivována, obdrží registrovaný zájemce na jím zvolené telefonní číslo zprávu: „Voda PVK: máte-li zájem o donesení pitné vody v náhradním balení, zavolejte na tel. 228 883 606, nejpozději do hodiny od obdržení této zprávy.“ Následně bude zahájena distribuce sáčků s pitnou vodou na zájemci zaregistrované adresy. Balenou vodu přinese zaměstnanec PVK nebo smluvního partnera. Distribuce bude poskytována v době od 9.00 do 21.00 hod., pokud to technické a místní podmínky umožní. Doplňkový způsob dodávky pitné vody bude poskytován rovněž důležitým institucím, např. školy, školky, zdravotnická zařízení, domovy seniorů apod.

Balicí linka je instalována v úpravně vody Káraný. Celý proces balení vody do sáčků včetně použité folie je v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a souvisejících předpisů. Potřebné údaje o jakosti pitné vody, včetně data spotřeby, jsou uvedeny na sáčku. Jakost vody v sáčcích je průběžně kontrolována akreditovanou laboratoří.

Portál Naše voda připravuje z akce fotoreportáž Foto – klikni zde! a videorozhovor s generálním ředitelem PVK Petrem Mrkosem.

Naše voda, foto ze zahájení projektu: Naše voda – Nina Havlová

25.9.2015 13.57, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4