9. 7. 2020

Pražská paroplavba zahajuje tradiční výlety na Slapy

Tradiční a oblíbenou plavbu, výlet na Slapy, zahajuje Pražská paroplavební společnost tento týden, ve středu 1. května. Společnost o tom informuje na svých webových stránkách.

Na plavbu na Slapy se přitom vydají oba historické kolesové parníky Vltavy a Vyšehrad. Plavby na Slapy budou následně  pravidelně probíhat o víkendech až do poloviny září. Společnost také nabízí celodenní výlety parníkem do Mělníka.

Letošní sezónu zahájila společnost 24 dubna slavnostním vyplutím parníku Vyšehrad. Ten je nejstarším a zároveň největším parníkem, který brázdí vltavské vody. Na vodu byl poprvé spuštěn už roku 1938, takže letos oslaví své 75. narozeniny. Celkově letos vstoupily pražské parníky již do 148. sezóny.

Pražská paroplavní společnost (PPS) připravila pro zájemce o lodní výlety celou řadu novinek. Posíleny budou opět lodní linky, které PP provozuje jako jediná společnost a to zcela bez dotací. Linkám do zoologické zahrady přibude třetí nástupní místo – jediné české certifikované ekologické přístaviště na Kampě, odkud popluje zdarma přípoj k lince z přístaviště Na Františku. PPS tak vychází vstříc zvyšující se poptávce po nejpohodlnější a nejpříjemnější dopravě do oblíbeného místa rodinných vycházek. Beze změn zůstává linka do ZOO z Rašínova nábřeží i obě dlouhé linky, s oblibou využívané k celodenním výletům – linka na Slapskou přehradua linka do Mělníka.

Pražská paroplavba navázala spolupráci s Muzeem Karla Zemana, které si během několika měsíců od otevření získalo velké uznání. Výsledkem této spolupráce jsou společné programy zahrnující vyhlídkové plavby do Čertovky začínající přímo v muzeu a spojené s jeho prohlídkou. Dalším výsledkem spolupráce je nová podoba jediného českého plavidla poháněného solární energií Elektronema, které bylo postaveno podle originálního projektu Pražské paroplavby. Vzhled, vycházející ze Zemanovské poetiky a nabízející zcela nový zážitek z Pražských Benátek, ocení malí i velcí návštěvníci.

Rozšířeno je již tak široké spektrum vyhlídkových plaveb ze všech zmíněných přístavišť. V nabídce jsou hodinové i vícehodinové plavby, spojené také s obědy a večeřemi. Stále větší uznání získává loňská novinka určená těm nejnáročnějším, program Sladká Praha – večerní tříhodinová vyjížďka luxusně zrekonstruovanou lodí Lužnice spojená s gastronomickým zážitkem nejvyšší kvality. Lužnice se zařadila mezi skvosty flotily Pražské paroplavební společnosti po bok velice vyhledávaného, do původní podoby zrekonstruovaného historického parníku Vltava, zmíněného Elektronema, mahagonových, na zakázku vyrobených hybridních člunů pro historické centrum Prahy nebo nejstaršího českého historického parníku Vyšehrad.

Právě Vyšehrad za několik dní oslaví tři čtvrtě století své existence – na vodu byl spuštěn před 75 lety, 1. května 1938. Právě při příležitosti tohoto významného jubilea pořádá PPS 1. května 2013 slavnostní plavbu parníku Vyšehrad na Slapy a zpět spojenou s výstavou fotografií a dalšími akcemi. V současnosti probíhá řízení směřující k vyhlášení Vyšehradu kulturní technickou památkou. Posádky všech lodí dostanou taktéž nové uniformy, vyrobené dle historické tradice.

Pražskou paroplavební společnost založil v roce 1865 pozdější legendární pražský primátor František Dittrich. Je tak jednou z nejstarších českých existujících firem a zároveň s téměř třemi desítkami lodí ve spojené flotile pod hlavičkou „Prague Boats“ největším osobním lodním dopravcem v ČR.

V případě dalších dotazů se obraťte na ředitele společnosti PhDr. Štěpána Rusňáka na telefon +420 776 776 770 nebo email: rusnak@paroplavba.cz

Naše voda

29.4.2013 8.56, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2