22. 8. 2019

18.10.2018 14.32, Rubrika: Čistota vody a rekreace

V Praze začal Magdeburský seminář o ochraně vod

Dnes bylo v pražském hotelu Duo zahájeno již tradiční setkání českých a německých vodohospodářských odborníků – Magdeburský seminář o ochraně vod, který potrvá do pátku 19. října. Informoval o tom Hugo Roldán z oddělení styku s veřejností státního podniku Povodí Vltavy.

Letošní ročník semináře je věnován velice aktuálnímu tématu – problematice sucha, a jeho organizátorem je právě státní podnik Povodí Vltavy. Vlastní konferenci předcházelo ve středu 17. října zasedání Mezinárodní komise pro ochranu Labe, za účasti národních delegací Česka, Německa a pozorovatelů z Polska a Rakouska. Hlavním tématem jednání byla mimo jiné problematika sucha, živin, monitoringu a spolupráce v rámci mezinárodní oblasti povodí Labe.

Diskutovat nejen o dopadech sucha a o možnostech ochrany před nimi, ale i o vlivu sucha na jakost vody a o problematice nakládání se sedimenty přijelo na konferenci více než 150 odborníků z Čech a Německa. V průběhu dvou dnů semináře zazní na 26 přednášek a prezentací expertů z praxe i z akademické sféry, jakou představují například Karlova Univerzita v Praze a Svobodná univerzita v Berlíně, včetně zástupců státní správy obou účastnických zemí.

„Cíl máme všichni společný, a to je kvalitní péče o vodu v přírodním prostředí,“ poznamenává k zahájení semináře generální ředitel Povodí Vltavy a prezident Mezinárodní komise pro ochranu Labe Petr Kubala, a dodává: „Musíme cítit odpovědnost vůči našim dětem a provádět taková opatření, abychom umožnili i budoucím generacím život ve vodním blahobytu, jakého si dopřáváme my nyní. Voda nezná administrativně správních hranic, proto jsem přesvědčen, že společná odborná debata a spolupráce v rámci mezinárodního povodí Labe je velmi důležitá. Věřím, že letošní seminář nabídne nejnovější poznatky a zkušenosti zástupcům vědy, praxe a orgánů státní správy. Mějme přitom neustále na paměti, že bez vody to nepůjde“.

Výstupy ze semináře budou po jeho skončení k dispozici na webu Mezinárodní komise pro ochranu Labe https://www.ikse-mkol.org/cz/

Naše voda, foto Hugo Roldán, Povodí Vltavy

18.10.2018 14.32, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Významné zprávy

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1