6. 6. 2020

22.11.2018 8.25, Rubrika: Vodovody a kanalizace

Nadační fond Veolia spustil nový charitativní e-shop

Nadační fond Veolia spustil zcela nový e-shop s dárky, které pomáhají, na adrese www.eshop.nfveolia.cz. Dárkové předměty v nabídce podporují dva konkrétní projekty nadačního fondu. Tím prvním je již tradiční projekt Voda pro Afriku, druhým je nový projekt s názvem Vraťme vodu přírodě.

Předměty v e-shopu v sobě spojují estetiku s maximální funkčností. V nabídce jsou například křišťálové karafy, jejichž design poprvé vytvořili studenti Ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla z respektované UMPRUM.  Skleněná lahev s dřevěným víčkem a originálním neoprenovým obalem je z produkce české firmy Drinkit. Díky textilnímu obalu je odolnější a hodí se dobře jako náhrada plastové lahve. Dřevěná brož s motivem lva je od mladé firmy BeWooden. Všechny tyto předměty se vyrábí v České republice. Balení předmětů pak zajišťují klienti denního stacionáře organizace POHODA – společnosti pro normální život lidí s postižením a jejich asistenti. „Klademe velký důraz na každý detail procesu nákupu, ať už je to podpora lokálních výrobců a dodavatelů, nebo spolupráce s dalšími neziskovými organizacemi,“ doplnila Eva Kučerová, ředitelka komunikace pro střední a východní Evropu skupiny Veolia.

Více o projektech:

VODA PRO AFRIKU – Pomáháme lidem v místě, kde žijí.

V rámci již tradičního projektu Voda pro Afriku, jehož výtěžek věnujeme na opravy a budování vodních zdrojů v jižní Etiopii, si letos můžete zakoupit křišťálovou karafu na vodu, skleněnou lahev s dřevěným uzávěrem a originálním neoprenovým obalem nebo krásnou dřevěnou brož.  Partnerem a realizátorem všech prací v terénu je přední česká nezisková organizace Člověk v tísni. Celá částka zakoupeného předmětu jde na konto veřejné sbírky projektu.

VRAŤME VODU PŘÍRODĚ – Podporujeme ochranu cenných přírodních lokalit v České republice.

Ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody (ČSOP) jako naším dlouhodobým partnerem chceme pomoci chránit ohrožené lokality u nás. ČSOP vyhledává vhodné lokality, následně je vykupuje a dlouhodobě chrání, tím je i uchovává přírodě. Zakoupením křišťálové karafy na vodu zkrášlíte svůj domov a zároveň přispějete na vykupování cenných přírodních lokalit částkou 200 korun.

Více informací o obou projektech najdete na www.nfveolia.cz. Pro nákup navštivte stránky eshopu eshop.nfveolia.cz nebo Café by Veolia v pražském Florentinu.

Zdroj a foto (karafa Veolia) Veolia

 

22.11.2018 8.25, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace, Významné zprávy

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5