30.11.2020 9.32, Rubrika: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace
Mělník hledá firmu, která dostaví kanalizaci v části Vehlovice
Mělník hledá firmu, která dostaví kanalizaci v části Vehlovice. Bude to jedna z největších investic města v příštím a přespříštím roce. Její výše přesahuje 100 milionů korun. Nyní pokračuje druhá část tendru. „Zájem projevilo devět firem, které budou nyní vyzvány k předložení cenové nabídky,“ řekla ČTK mluvčí mělnické radnice Barbora Walterová.
Práce mají začít na jaře a potrvají zhruba jeden a půl roku. Budou rozdělené do čtyř etap. Město využije i peníze z úvěru, a to až 70 milionů korun. Část město zaplatí z dotace ministerstva zemědělství.
Vehlovičtí obyvatelé čekají na dokončení kanalizace řadu let. Jde o poslední větší část města, kde kanalizace není. Zároveň absence kanalizační sítě zbrzdila i některé další investice v této části města, protože například v případě opravy některých a silnic a chodníků by následné práce na kanalizaci povrchy opět poškodily.
Zdroj: ČTK, ilustrační foto
30.11.2020 9.32, Rubrika: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizaceAktuality

Adapterra Awards: Důležitost zimy pro vodní bilanci
Akt. 15.2.2025 7.55Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě

Kapacita rakovnické ČOV se má zvýšit příští rok
Akt. 14.2.2025 13.12Rubrika: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace