4. 8. 2020

Lesy ČR zatraktivnily na Liberecku turistické lokality, mimo jiné i Vodní chrám

V regionu Liberecka dokončil státní podnik Lesy České republiky (LČR) tři nové zajímavé investiční akce, které zpestří lidem návštěvu lesů Libereckého kraje. Informoval o tom mluvčí LČR Zbyněk Boublík.

Za skoro dva miliony korun podnik podle něj dokončil novou naučnou interaktivní stezku ve Sloupu v Čechách včetně obnovy lesní studánky a altánu Vodní chrám, dále vyhlídku Červený kámen na Ještědském hřebeni a zrekonstruovaly další část Zlaté stezky Českého ráje „Drábovna“. Hlavně rodinám s dětmi je určená nová naučná, nenáročná, interaktivní, dva kilometry dlouhá lesní stezka v obci Sloup v Čechách na Českolipsku.  Vhodně doplňuje lesní vyhlídkové okruhy Sloupským skalním městem. Stezka má pět zastavení – dřevěných stojanů s pohyblivými prvky. Součástí stezky je dřevěný altán „Vodní chrám“ s obnovenou lesní studánkou sloužící návštěvníkům k odpočinku a relaxaci. Naučná stezka i altán Vodní chrám vznikl za úzké spolupráce LČR a základní školy a obce Sloup v Čechách, do výstavby LČR investoval více než 360 tisíc korun.

Vyhlídka Červený kámen je situována na nejmohutnějším skalním výchozu jihozápadního svahu Ještědu. Současně s vyhlídkou se Lesům ČR podařilo lidem zpřístupnit také cestu ke skalnímu výběžku. Trasa i výběr materiálu na úpravu cesty k vyhlídce respektovaly přírodní a terénní podmínky tak, aby nedošlo k ovlivnění charakteristik Přírodního parku Ještěd. Na skalním výchozu nechal podnik vybudovat kamenné stupně využívající přirozeně skalní terén. Vlastní vyhlídka je opatřena bezpečnostními prvky a informační tabulí. Vyhlídka poskytuje nádherné panoramatické pohledy do dalekého okolí, její výstavba stála LČR skoro tři čtvrtě milionu korun.

Do třetice Lesy ČR komplexně opravily část turisty hojně navštěvované Zlaté stezky Českého ráje v úseku Drábovna měřící 2,2 kilometry. Zlatá stezka Českého ráje spojuje již mnoho desetiletí nejkrásnější a nejvýznamnější místa Českého ráje. Nově opravená turistická trasa se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Český ráj, mezi obcemi Voděrady – Záborčí – Borek u Frýdštejna. Drábovna je menší skalní město na pravém břehu Jizery. Na místě pravěkého sídliště z mladší doby kamenné se nalézají zbytky stejnojmenného středověkého hrádku. Oblast charakterizují pískovcové balvany, četné hřibovité či voštinovité útvary a malé jeskyně. Rekonstruovány byly kamenné a dřevěné stupně, celkově se zpevnil povrch stezky, opraveno je také zábradlí a část dřevěného chodníku. Investice do opravy dosáhly téměř 850 tisíc korun.

Naše voda, foto LČR

1.9.2014 7.14, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

MYSLIVECKÝ RYBNÍK, KornaticeMYSLIVECKÝ RYBNÍK, Kornatice
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Srpen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6