23. 9. 2018

Koupě karaf podpoří stavbu studní v Etiopii

Od 1. listopadu je v prodeji, v rámci projektu Voda pro Afriku, čtvrtá edice křišťálových karaf na vodu. Jak přitom informovala ředitelka komunikace společnosti Veolia Voda Marcela Dvořáková, letos jsou karafy ozdobeny motivem zeber.

Výtěžek prodeje půjde opět ve prospěch veřejné sbírky Skutečná pomoc společnosti Člověk v tísni. Finanční prostředky z letošní edice budou použity na opravu vybraného vodního vrtu na etiopském venkově. Charitativní projekt Voda pro Afriku pořádají společnosti Veolia Voda a Nadační fond (NF) Veolia společně se svými partnery.

Až 74 procent etiopských venkovanů nemá v současné době přístup k nezávadné vodě. Na nemoci způsobené kontaminovanou vodou zde zemře 55 tisíc malých dětí ročně. Veolia Voda a NF Veolia uspěly s benefičním prodejem karaf již třikrát. Výtěžek 1,21 miliónu korun pomohl financovat projekty na podporu vodních zdrojů v Etiopii, které realizuje společnost Člověk v tísni z prostředků veřejné sbírky Skutečná pomoc. Výtěžek z loňského prodeje byl použit na výstavbu veřejného vodovodu v etiopské vesnici Hanša. Do provozu byl uveden vloni v létě.

„Veolia Voda a NF Veolia nás prodejem karaf podpořily už třikrát. Pitná voda patří v tomto regionu k největším problémům a Člověk v tísni má s řešením dlouhodobé zkušenosti. Děkujeme Veolii, partnerům a všem, kteří si karafy kupují. Získávání peněz z prodeje pěkných karaf má navíc nápad a zapojuje veřejnost,“ podotýká ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek.

Podle ředitele NF Veolia Honzy Dolínka získají lidé koupí karafy nejen jedinečný dárek, ale i potěšení z vícenásobné pomoci. Především opět pomůžeme v Etiopii, podpoříme společnost Člověk v tísni, která tam naši společnou pomoc zrealizuje. Přidanou hodnotou je letos výběr netradičních prodejních míst – kdo nechce platit poštovné, může si karafu koupit přímo a podpořit svou návštěvou třeba skvělou chráněnou kavárnu či restauraci, obchod a kavárnu s Fair trade kávou či dobročinný krámek. A konečně dáváme opět příležitost pomáhat i lidem s postižením, kteří se podílejí na balení a expedici karaf zasílaných našim krátkodobým nadačním e-shopem.“

Děkujeme všem, kdo naše karafy prodávají a zakoupí v těchto prodejních místech v Praze, Brně a Ostravě: Zásilky expeduje Denní stacionář o. s. POHODA. Prodej probíhá do vyprodání zásob. Karafy je také možno zakoupit v e-shopu přes http://www.nfveolia.cz/voda-pro-afriku/e-shop/

Veolia Voda ČR (recepce), Pařížská 11, Praha 1

Kavárna v Centru Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

Planet Zen, Haštalská 14, Praha 1

Mama Coffee, Vodičkova 6, Praha 1

Mama Coffee, Londýnská 49, Praha 2

Mama Coffee, Sokolovská 85 (metro B Křižíkova), Praha 8

Mlsná kavka, vegetariánská restaurace o.s.Green Doors, Sokolovská 29 (metro B, C Florenc), Praha 8

Bílá vrána, mléčný bar o.s. POHODA, Kodymova 4 (metro B Hůrka), Praha 13

Bistro Franz, Veveří 14, Brno

Kaštanový krámek o.s., Msgre. Šrámka 6 (v prodejně nábytku), Ostrava – Přívoz

Upozornění:

Zahájení prodeje dne je dnes, 1.listopadu, ukončení pak po vyprodání zásob. V prodejních místech není možno uhradit platbu platební kartou, ale výhradně v hotovosti. Zákazník obdrží doklad o platbě.

Naše voda, foto Veolia

1.11.2013 10.47, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Kalendář

<< Září 2018 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fotoblog

více >

Spolek Vltavan - žehnání replice šífuSpolek Vltavan - žehnání replice šífu
Projekt „Vodní doprava na řece Vltavě před sto lety“

Video dne

více >