4. 6. 2020

Kamencové jezero v Chomutově je připraveno otevřít, neví se kdy

Kamencové jezero v Chomutově je připravené k otevření. Pracovníci ještě dělají drobné úpravy pláží a zeleně. Ubytovací kapacity kempu jsou od posledního týdne v červnu do konce srpna téměř vyčerpané. Město, které jezero provozuje, však může areál včetně kempu zpřístupnit veřejnosti, až vláda rozhodne o otevření venkovních koupališť. Do kempů mohou hosté od 25. května. ČTK to řekl vedoucí areálu Karel Ton.

“Musíme brát v potaz, že jsme venkovní koupaliště, to znamená, že se nám musí potkávat obě uvolnění,” uvedl Ton s tím, že vláda zatím informaci o venkovním koupání nevydala. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula naposledy o možném otevření venkovních koupališť informoval 21. dubna. Tehdy uvedl, že by to mohlo být 8. června. S termínem předběžně počítá i Ton. Míní, že by první návštěvníci mohli přijít nejpozději koncem června.

Součástí kempu jsou chatky a ubytovna s kapacitou 211 lůžek. Pro stany a karavany je vyhrazeno 250 míst. Chatky jsou zarezervovány téměř všechny. Lidé za pobyt zatím ale platit nemuseli. “Pobyt platí až 14 dní před zahájením pobytu samotného, takže jsme jim oddálili placení,” uvedl vedoucí, který počítá se všemi možnými variantami možného otevření. Kemp i některé chatky mají společné sociální zařízení. “Sedmadvacet chatek má samostatné sociálky, tak samozřejmě podle toho se ještě situace může vyvíjet,” dodal Ton.

Kamencové jezero je raritou, zřejmě jediná další nádrž se stejným složením vody v Kanadě už zanikla. Vzniklo pravděpodobně zatopením bývalého kamencového lomu, voda má blahodárný vliv na pokožku. Je kyselá, proto v ní nejsou žádné ryby ani jiní živočichové či rostliny. V posledních letech v jezeře kvůli nadměrnému suchu ale ubývá voda. Podle Tona jde o tři až čtyři centimetry, na plážích je úbytek vody viditelnější. Náměstek chomutovského primátora David Dinda (Nový sever) na posledním zasedání zastupitelů řekl, že se budou pláže zvětšovat.

Zdroj: ČTK, foto: wikimedia commons, Petr Kinšt – Vlastní dílo

9.5.2020 0.46, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5