22. 8. 2019

Domy na Střekovském nábřeží už třikrát vyplavila voda

Už třikrát za poslední tři týdny vytopila voda z kanalizace nejníže položené domy na Střekovském nábřeží v Ústí nad Labem. Do sklepů a spodních částí se splašky dostaly při každém větším dešti. Dříve takové problémy nebyly, řekla ČTK jedna z obyvatelek Jaroslava Faiglová.

Při silných deštích voda zůstává stát u nejníže položených domů. Voda opakovaně zatopila garáže, sklepy nebo prádelnu. Nejde jen o vodu dešťovou, do domů se dostávají i fekálie. “Dešťová voda by nám nevadila. Nám vadí ta fekální voda, protože ta fekální voda vám ubližuje nejvíc i zdravotně,” řekla Faiglová. Potíže se podle místních objevily poprvé v červenci, v srpnu už dvakrát. “Udělali jsme si pro srovnání srážkové období. Když nám tam napadlo 16 milimetrů vody loni, tak se nic nestalo, a když napadlo teď, byli jsme vyplaveni. Někde se tam musel stát nějaký problém,” řekla Faiglová.

Svá zařízení už zkontrolovaly Severočeské vodovody a kanalizace (SČVK), kterým patří kanalizační systém a čerpací stanice. Stejně tak magistrát, kanalizační vpustě jsou totiž majetkem města. “Probíhá pravidelné čištění a můžeme říct, že jsou v pořádku,” řekla ČTK primátorka Věra Nechybová. Kanalizační síť by měly co nejdříve zkontrolovat kamery. “SČVK přislíbily, že provedou kontrolu kanalizační sítě za pomoci kamer. Bohužel, kamerový systém tam můžeme pustit ve chvíli, kdy neprší, kdy tam není vysoká hladina vody. Nemohu říci, že to bude dnes. Ale jakmile počasí dovolí, bude to okamžitě,” doplnila Nechybová.

Lidé ze Střekovského nábřeží mají zatím možnost se v případě nutnosti kdykoli obrátit na správce sítě i ústecký magistrát. Radnice obvodu Střekov jim podle místostarosty Stanislava Dunaje (ČSSD) nakoupí dezinfekční prostředky. Zvažuje i nákup čerpadla. “Buď by se koupilo třeba hasičům, kteří by ho lidem půjčili, aby mohli zasáhnout dříve, než hasiči dojedou. Každá minuta je tam drahá. A během pěti minut, než přijedou hasiči, mají sklepy plné,” dodal Dunaj.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (Ústí nad Labem – Střekov)

11.8.2017 15.06, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1