3. 6. 2020

6.4.2020 10.31, Rubrika: Vodovody a kanalizace

ČEVAK: Přísná bezpečnostní opatření stále dodržují i vodohospodáři

Zajistit dodávky pitné vody a čištění vod odpadních zůstává prioritou vodohospodářské společnosti ČEVAK. A to zejména nyní, kdy je veřejnost nabádána ke zvýšené hygieně. V souvislosti s epidemií nemoci COVID – 19 proto společnost přijala přísná bezpečnostní opatření. Jejich cílem je ochránit zaměstnance a tím také zachovat plynulý provoz všech vodárenských zařízení. Upozorňuje na to společnost ČEVAK ve své zprávě.

„Například pracovníci provozu jsou rozděleni na menší skupiny tak, aby nepřišli do kontaktu s ostatními kolegy. Tam, kde je to možné, je přidělována práce telefonicky a zaměstnanci vyjíždějí přímo z domova. Tato opatření mají zamezit tomu, aby případné onemocnění některého z kolegů vedlo k nákaze většího počtu lidí, nebo jejich umístění do karantény,“ popsal provozní ředitel společnosti Peter Bolha.

Zaměstnanci jsou nabádáni, aby minimalizovali kontakty se třetími osobami i vzájemné, a sledovali svůj zdravotní stav. „Tam, kde je to možné, mají naši zaměstnanci nařízenou práci z domova. Pokud je nutná jejich přítomnost na pracovišti, musí být vybaveni příslušnými ochrannými prostředky, minimálně však rouškou, a dodržovat všechna bezpečnostní opatření. Objekty se pravidelně dezinfikují,“ řekla mluvčí společnosti Jitka Kramářová.

ČEVAK již dříve přerušil fyzické odečty vodoměrů a jejich výměny a zakázal nepovolaným osobám vstup do všech objektů. Omezena zůstává i činnost zákaznických center a pro veřejnost jsou uzavřeny pokladny společnosti, které umožňovaly hotovostní platby. „I z toho důvodu jsme od 23. března prodloužili splatnost námi vystavených faktur za vodné a stočné na 30 dnů,“ doplnila ekonomický ředitel společnosti ČEVAK Miloš Trnka.

Společnost ČEVAK omezila všechny vlastní plánované zásahy a manipulace na síti., aby minimalizovala odstávky v dodávkách pitné vody. Vodohospodáři provedli pouze jarní odkalování vodovodů, aby zajistili i nadále kvalitu dodávané pitné vody ve vodovodní síti. „Plánované odstávky děláme pouze u důležitých a pokračujících staveb, tam, kde je takřka nulový dopad na spotřebitele,“ upřesnil Peter Bolha.

Platí, že námi dodávanou pitnou vodu z veřejného vodovodu mohou lidé používat bez jakéhokoliv omezení. COVID-19 je totiž citlivý na preparáty, které se k úpravě vody používají, a ve vodovodu nemá šanci přežít.

Zdroj ČEVAK, ilustrační foto archiv

6.4.2020 10.31, Rubrika: Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5