30. 5. 2020

Allianz spustila novou aplikaci s výstrahami před nepřízněmi počasí

Pojišťovna Allianz ode dneška spustila novou aplikaci „Allianz WeatherSafe“, která zdarma nabízí předpověďpočasí na týden dopředu nebo v tříhodinových intervalech, a to pro více než 2,3 milionu lokalit na celém světě. Informoval o tom mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Aplikace poskytuje podle Bálka zároveň bezplatné výstrahy a rady pro případ nepříznivého počasí, které mohou zájemci o tuto službu dostávat pro tři zvolené lokality najednou kdekoliv v Evropě. V těchto prázdninových týdnech jde především o přívalový déšť, záplavy, povodně, bouřky, silný vítr a nadměrné horko. V zimě zase o silné mrazy a velké přívaly sněhu. Allianz WeatherSafe je dostupná pro všechny běžné typy chytrých telefonů a tabletů, otevřete ji i v Blackberry a všichni, kteří o ně mají zájem, mohou dostávat také upozorňující maily. Není určena pouze klientům Allianz pojišťovny, ale všem majitelům chytrých telefonů operačními systémy iOS a Android.

Tuto službu ocení majitelé domů, ale i rekreačních objektů a automobilů. Vzhledem k jednoduchému nastavení tří vybraných lokalit je dobrým pomocníkem také pro cestovatele. V praxi si tak lidé mohou předvolit na první místo například adresu svého bydliště, na druhé třeba lokalitu, kde mají chatu nebo chalupu a na třetí svoji oblíbenou zahraniční destinaci, kde chtějí trávit dovolenou.

Rady i výstrahy, které Allianz WeatherSafe v České republice poskytuje, mohou v konečném efektu zabránit velkým výdajům. Letošní léto dokázalo, že značné škody způsobují právě lokální kalamity. Moderní technika už však dnes dokáže přírodní anomálie, jež mají za následek pojistné události, předem odhalit.

Novinka od Allianz slouží v řadě zemí celého světa a s českými uživateli komunikuje v češtině.

Další podrobnosti na http://www.allianz.cz/obcane/sluzby/mobilni-aplikace/weathersafe/,

Naše voda

1.8.2012 16.49, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NOVÝ MOST PŘES LABENOVÝ MOST PŘES LABE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31