28. 5. 2020

Změny v žádostech o finanční příspěvek na péči o louky

I letos je možné zažádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty z Programu péče o krajinu. Připomněl to dnes mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný s tím, že příspěvek lze obdržet na luční porosty o výměře 0,4 až 5 hektarů.

Uzávěrka příjmu všech žádostí je 31. května. Z důvodu urychlení administrativy těchto příspěvků budou v letošním roce zavedeny zásadní změny. Novinkou je, že louky, které jsou obhospodařovány s tímto příspěvkem, se musejí zakreslit do elektronického geografického systému (podkladových map) na Správě KRNAP namísto do snímku katastrální mapy. Zakreslovat se bude pouze obhospodařovaná plocha. Z tohoto zákresu bude vypočítána výměra, na kterou bude možné dostat příspěvek.

Žadatelé, kterým byl přiznán příspěvek v roce 2013, obdrží předvyplněné formuláře se zákresem do mapy poštou. Ti tento formulář zkontrolují, podepíšou a zašlou zpět na Správu KRNAP. V případě nejasností je nutné kontaktovat odpovědného pracovníka. Všichni stávající žadatelé by měli své formuláře obdržet do konce dubna.

Noví žadatelé nebo žadatelé, kterým byl z nějakého důvodu v loňském roce příspěvek zamítnut, musejí nejdříve navštívit Správu KRNAP, kde udělají s odpovědným pracovníkem zákres obhospodařované plochy, na kterou budou žádat o příspěvek. Nové žádosti budeme přijímat od 1. dubna do 31. května. Je nutné se předem telefonicky objednat.

Udělování příspěvku se bude řídit „Podmínkami pro udělení finančního příspěvku na péči o trvalé travní porosty na území KRNAP a jeho ochranného pásma“. Zde jsou podrobně popsány veškeré změny a pravidla. Tento dokument je závazný jak pro žadatele, tak pro Správu KRNAP. K dispozici bude na webových stránkách Správy KRNAP a na jednotlivých územních pracovištích Správy KRNAP. K dispozici ho budou mít také obecní úřady. Každý žadatel je povinen se s těmito podmínkami seznámit.

Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí.

Naše voda, ilustrační foto KRNAP

11.3.2014 16.49, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NOVÝ MOST PŘES LABENOVÝ MOST PŘES LABE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31