3. 7. 2020

Za stavbu nádrže usiluje Zátor o kompenzace

Dopis Povodí Odry i výzvu ministru zemědělství v demisi Jiřímu Milkovi při jejich osobním setkání adresovala starostka Zátora Salome Sýkorová. Pro obec, jíž se bezprostředně dotkne vznik nádrže Nové Heřminovy, chce vyjednat kompenzace za ztížené životní podmínky během stavby.

Informuje o tom moravskoslezská mutace deníáku Mladá fronta DNES s tím, že požadavek obce není podle Ministerstva zemědělství nereálný a o výši podpory bude jednat. „V souvislosti se stavbou přehrady vznikne páteřní kanalizace. Chtěli bychom ale dosáhnout dalších přípojek a odkanalizování Louček a části Zátoru,“ uvedla příklad starostka. Peníze by mohly podpořit i vznik chodníku u silnic na Brantice či Lichnov či opravy hřiště v mateřské škole, kde se počítá i s přístavbou nové místnosti. Zátor chce rovněž bezbariérový přístup do všech svých objektů.

Podle ministerstva zemědělství je třeba konkrétní potřebu kompenzací přesně vyčíslit. „Ministerstvo zemědělství je připraveno prostřednictvím investora stavby, tedy státního podniku Povodí Odry, jednat s obcí Zátor o možných finančních prostředcích na projekty související s výstavbou protipovodňových opatření na horní Opavě. Nevylučujeme, že by vláda mohla přehodnotit výši financí určených na rozvoj obcí dotčených stavbou opatření na horní Opavě,“ sdělilo tiskové oddělení ministerstva.

Zdroj: regionální mutace Mladá fronta DNES – Moravskoslezský kraj (redakčně kráceno), ilustrační foto (vizualizace lokality nad přehradou) Naše voda – Nina Havlová

 

11.6.2018 7.02, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Statistiky a kauzy

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NS U MLEJNANS U MLEJNA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2