18. 8. 2019

Výlovů rybníků přibývá, stále častěji o nich informují i média

Jedním z velkých rybníků, které se budou o nadcházejícím víkendu lovit, je 156 hektarový rybník Vrkoč u Nové Vsi u Pohořelic na Brněnsku. Informuje o tom týdeník 5plus2 s tím, že třídenní komentovaný výlov, který okoření četné rybí speciality, začíná tuto sobotu.

Výlov Vrkoče má už dvacetiletou tradici a patří mezi největší akce svého druhu. Jeho nedílnou součástí je i výstava sladkovodních ryb, z nichž některé dosahují přímo obřích rozměrů. Akci každoročně navštíví desetitisíce lidí. Na místních rybách si tak pochutnají nejen Češi, ale i Slováci, Poláci a Rakušané. Evropské komise dokonce kaprům z Rybníkářství Pohořelice udělila chráněné označení původu Pohořelický kapr.

Na Znojemsku se také v sobotu loví obecní rybník v Uherčicích. O tom pro změnu informuje jihomoravská verze deníku.cz. List také upozorňuje, že Zámecký rybník v Jaroslavicích, který je největším v regionu, vydá své bohatství až v týdnu od čtvrtého listopadu. Řadu rybníků v regionu obhospodařuje právě Rybníkářství Pohořelice. Bojanovický rybník je již bez ryb a na svou chvíli čeká oleksovický. „Již jej začali vypouštět, ale přesný termín ještě není známý. Obvykle zdejší rybník loví kolem desátého listopadu,” přiblížil starosta Oleksovic Zdeněk Koukal.

Nejen na Moravě se ale budou o víkendu lovit rybníky. V sobotu 26. října proběhne, alespoň podle informací portálu Naše voda, celkem 11 výlovů rybníků, mimo jiné rybníku Špinka v Královéhradeckém kraji, v neděli pak dalších šest výlovů včetně jihočeského rybníku Bezdrev a v pondělí, na státní svátek, další tři výlovy rybníků, z nichž nejznámějším je patrně Buzický rybník v působnosti společnosti Blatenská ryba.

Nejrozsáhlejší přehled lokalit a termínů letošnícvh podzimních výlovů rybníků najdete na naší stránce Naše voda, navíc spolu s prokliky na webové stránky jednotlivých rybářství nebo konkrétní osoby, které mohou zájemcům podat podrobnější informace.

Další tipy na výlovy přineseme také v průběhu zítřka.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová (výlov Semovického rybníka na Benešovsku minulou sobotu)

23.10.2013 13.16, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1