23. 9. 2018

Vybírejte název piva pro Šumavu

Třicítka lesníků vybrala to pravé pivo pro Šumavu, které se bude premiérově čepovat před Vánocemi v nově opravené restauraci na Březníku u Modravy. Informoval o tom mluvčí Správy Národního parku Šumava (NP) Pavel Pechoušek.

Pivo se bude čepovat výhradně v PARK restaurantech, tedy restauracích, které provozuje Správa NP Šumava. Konkrétně se jedná o jedenáctku – světlý ležák vyrobený z čistě přírodních surovin. Ze světlých sladů a z chmele tří typů –  žateckého poloraného červeňáku a odrůdy Sládek a Premiant. „Pivo má střední plnost lehčího charakteru s výraznou hořkostí a hustou pěnou. Hodí se ke všem druhům mas,“ popisuje vlastnosti piva Dagmar Vlková, sládková pivovaru Dudák.

Právě v tomto největším pošumavském pivovaru lesníci vybírali. Degustovali piva, která se zde vaří. Hodnotili chuť, barvu, pěnu i spoustu dalších ukazatelů. Ze slepých vzorků nakonec vzešel jasný vítěz. „Degustace byla zaměřená na charakter a celkový dojem. Teď se bude ladit intenzita hořkosti a plnosti chutí. Věřím, že návštěvníkům Šumavy bude nově vybrané pivo dělat samou radost a kvůli němu se budou do šumavské přírody často vracet,“ uvádí s úsměvem Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

První várka bude přichystaná před Vánocemi, kdy se slavnostně otevře nově opravená hospůdka v hájence na Březníku u Modravy. Podle zájmu se začne prodávat i v lahvové podobě s originální etiketou. Společně se šumavskou jedenáctkou, která zatím nemá své jméno, tu bude na čepu i borůvkový speciál ze stejného pivovaru.

O tom jak se bude šumavskými lesníky vybraná jedenáctka jmenovat, může rozhodnout každý. „Tipy na jméno pro šumavské pivo, mohou všichni zasílat na email – sumava@npsumava.cz, nebo na adresu Jiří Kvapil, 1.máje 260, 385 01 Vimperk. Na obálku je nutné napsat heslo – Pivo pro Šumavu “ informoval Pechoušek

Naše voda, foto NP Šumava (degustace lesníků)

12.11.2013 12.58, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Kalendář

<< Září 2018 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fotoblog

více >

Spolek Vltavan - žehnání replice šífuSpolek Vltavan - žehnání replice šífu
Projekt „Vodní doprava na řece Vltavě před sto lety“

Video dne

více >