20. 8. 2019

Vodohospodáři instalovali v ekocentru model koloběhu vody

Unikátní model, který přiblíží, kde se doma v kohoutku bere pitná voda a kam odtéká špinavá voda, byl díky VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., instalován v ekologickém centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Informovala o tom mluvčí společnosti Iva Šebková.

Malý koloběh vody – to je název unikátního modelu, který si mohou od konce července prohlédnout, ale také prakticky vyzkoušet návštěvníci Zábavního a poznávacího parku na Vysočině – Centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Model je umístěn ve futuristické stavbě Ekopavilonu, kde se mají malí i velcí návštěvníci naučit šetřit energiemi a vážit si životního prostředí.

Stačí otočit kohoutkem u skutečného umyvadla a malý návštěvník nebo jeho doprovod přesně na modelu může pozorovat, jak je voda z úpravny vody čerpána do vodojemu a odtud se potrubím dostává do jejich obydlí a následně pak až do vodovodního kohoutku.  Tím to ale nekončí. Model díky průhledným komponentům dále ukazuje, jak voda z umyvadla odtéká do odpadu, pak z domu do kanalizace, na čistírnu odpadních vod a končí v řece. Model je velmi názorný a funkční. Jeho součástí je také brožurka určená pro ty, kteří se o celém procesu výroby pitné vody a čištění odpadních vod chtějí dozvědět více.

Model je další aktivitou VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., která se snaží lidem neustále připomínat, že pitná voda není samozřejmostí a že její výroba a následně její návrat do přírody obnáší řadu výrobních a kontrolních procesů.  Bez nich by se veřejnost nemohla spolehnout na to, že bude mít doma nebo kdekoliv jinde nepřetržitě, dvacet čtyři hodin denně kvalitní a chutnou pitnou vodu. Model na zakázku a na míru  přímo pro Ekopavilon Centra Eden vyrobila brněnská firma ESL, a.s.

Naše voda, foto VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST

14.8.2017 10.15, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1