16. 2. 2019

Vodácký server raft. cz nabízí vodákům od letoška nové služby

Databázi suchých jezů na nové webové stránce www.suchejezy.cz již zprovoznil vodácký server raft.cz. Server o tom informuje na svých webových stránkách.

Aplikace již podle Petra Ptáčka z uvedeného vodáckého již obsahuje první odkazy na suché jezy. Pod některými je podle něj situace velmi tristní, což dokazují fotky uvedené u jednotlivých jezů. Server také informuje o jednání ohledně jezu Benešův mlýn na Lužnici (na ilustračním foto), kde byla společná schůzka s majitelem jezu a místním vodoprávním úřadem. Bylo domluveno, že se přes léto všichni sejdou přímo na jezu a zkusí navrhnout takové zůstatkové průtoky, které by jednak neomezovaly majitele, tak i byly vhodné pro vodáky. Vodáci se také pokouší zjišťovat právní možnosti „nároku na vodu pro vodáky“ a zároveň se v rámci připomínkových řízení k návrhům zákonů snaží dostat do nového metodického pokynu na stanovení minimálního zůstatkového průtoku u jezů. Server vyzývá širokou vodáckou veřejnost, aby hlavně přes léto mapovala suché jezy a místa pod nimi, které pak bude možné vložit do databáze.

Další novinkou je možnost využívat zasílání aktuálních vodních stavů na SMS či email a to zcela zdarma, i když dříve byla služba placená. Nastavení a aktivace se provádí po přihlášení do uživatelského profilu. To umožní nastavení konkrétních úseků do sledování dle různých kritérií, a pokud dojde ke splnění, zašle se SMS nebo email. Není se tedy třeba bát, že se na oblíbené řece promešká náhlý vzestup hladiny.

Zdroj: www.raft.cz, foto raft.cz

15.1.2014 10.00, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Vodlesa

Kalendář Akcí

<< Únor 2019 >>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Fotoblog

více >

SUVENÝRY ZABAVENÉ PŘI DOVOZECH DO ČRSUVENÝRY ZABAVENÉ PŘI DOVOZECH DO ČR
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >