20. 8. 2019

Vodáci a turisté vyčistili mezi Kynšperkem a Sokolovem řeku Ohři

Desítky dobrovolníků vyrazily v sobotu ráno čistit řeku Ohři. Letos poprvé se k vodákům na raftech připojili i turisté, řekla ČTK Hana Červenková z půjčovny Dronte, která čištění Ohře organizuje. Koná se pravidelně před zahájením vodácké sezony, které je naplánované na příští víkend.

“Letos poprvé se k nám přidal svaz turistů. Ti, co plují na raftech nebo na lodích, museli chvílemi vystupovat na břeh, když tam něco uvidí. Takto jdou turisti po břehu proti proudu a vodáci tak nemusí pokaždé vystupovat z lodi,” uvedla ČTK Červenková.

Na Ohři a podél ní vyrazili dobrovolníci i přesto, že ráno byla teplota jen těsně nad bodem mrazu. Někteří dokonce z pátku na sobotu přespali v tábořišti ve stanech.

Vodácká tábořiště a půjčovny na horním toku Ohře se domlouvají na pravidelném úklidu řeky před sezonou. Dnes se čistil úsek z Kynšperka do Sokolova. Podobně se uklízí i úsek ze Sokolova do Lokte a z Lokte do Karlových Varů a dál až k Hubertusu.

Ohře patří mezi vodáky velmi vyhledávané řeky. Ročně se po ní sveze na lodích okolo 10.000 vodáků. Byly ale i roky, kdy to bylo dvakrát více. Podle Červenkové ale kromě českých vodáků na Ohři vyrážejí i Němci, Holanďané a v poslední době i Rusové nebo Arabové.

“Ohře je vyhledávaná proto, že má stabilní splavnost, i když je málo srážek, vody je na lodě vždy dostatek. Není tady také tak narváno, jako třeba na Vltavě,” láká na Ohři Hana Červenková.

Pro půjčovny lodí jsou hlavními měsíci sezony červen, červenec a srpen. Největší nápor zažívá řeka okolo svátků Cyrila a Metoděje, kdy si lidé prodlouží volno na celý týden a vyrazí na vodu. Ti, kteří si naopak chtějí užít Ohři v klidu, vybírají začátek a konec sezony.

Zdroj: ČTK

19.4.2015 0.14, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1