6. 6. 2020

23.9.2019 13.02, Rubrika: Vodovody a kanalizace

Voda byla tématem seminářů v Poslanecké sněmovně

V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR v září proběhly zajímavé akce na téma klimatu, či hospodaření s vodou. Připomíná to web Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR).

Dne 17. září uspořádalo Ministerstvo životního prostředí pod záštitou předsedy vlády Andreje Babiše a ministra Richarda Brabce mezinárodní konferenci Změna klimatu v ČR – mitigace a adaptace. Konference se zaměřila na představení způsobů, jak Česká republika, Slovensko nebo Velká Británie přistupují k ochraně klimatu i k negativním dopadům klimatické změny. Akcelerace opatření, která sníží dopady lidské činnosti na klima, a tím i nárůst globální teploty, je podle vědců, studentů i části světové politické reprezentace nezbytná pro zachování budoucnosti naší i příštích generací. Během celodenního programu byl diskutován například cíl uhlíkové neutrality Evropy a České republiky v roce 2050, zda a jak jej lze opravdu dosáhnout, postoj států ke klimatické změně před očekáváným klimatickým summitem v New Yorku, či konkrétní opatření zaměřená na přizpůsobení se a zvýšení odolnosti v krajině ve městech a obcích. Prezentace si lze prohlédnout zde.

Dne 19. září se konal česko-izraelský vodní seminář, jehož tématy byly adaptace měst na sucho, udržitelné hospodaření s vodou v urbanizovaných oblastech a znovuvyužití odpadních vod. Akci uspořádalo Ministerstvo životního prostředí za podpory svých resortních organizací a ve spolupráci s Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou, Ministerstvem ochrany životního prostředí Státu Izrael, Velvyslanectvím Státu Izrael v ČR a Českou zemědělskou univerzitou. Na semináři vystoupil také předseda vlády ČR Andrej Babiš, ministr životního prostředí Richard Brabec a Daniel Martin Meron, velvyslanec Státu Izrael v České republice. Prezentována byla chytrá řešení v oblasti nakládání s vodou, například v podobě zelených střech, využití šedé vody v developerských projektech, využívání dešťové vody, ale účastníci semináře se mohli seznámit i s příklady česko-izraelské komerční spolupráce a informací o podpoře programů vědecké spolupráce.

Zdroj a dokumentární foto: www.sovak.cz

 

 

23.9.2019 13.02, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace, Statistiky a kauzy

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5