19. 9. 2020

4.7.2014 9.30, Rubrika: Vodovody a kanalizace

V Trutnově dokončili novou kanalizaci

V červnu byla v Trutnově dokončena výstavba nové kanalizace v městské části Volanov, která byla zahájena na jaře minulého roku. Oznámila to Veronika Svobodová z trutnovské radnice.
„Součástí stavby jsou i veřejné části kanalizačních přípojek, které umožní majitelům přilehlých nemovitostí bezproblémové připojení ke kanalizaci bez toho, aby se muselo následně zasahovat do již opravených povrchů veřejných komunikací,“ vysvětluje výhody starosta města, Ivan Adamec, který dodává, že v rámci stavebních úprav ve Volanově byl postaven i dlouho chybějící nový chodník, který vede nad nově vybudovanými sítěmi.

Nová splašková kanalizace má za cíl zlepšit životní prostředí v Trutnově. „Výstavba je součástí rozsáhlejších úprav, které se realizují s cílem dále zlepšit kvalitu vody ve městě – jako vybudování kanalizace na Bojišti před dvěma lety, nedávno zahájená revitalizace úpravny vody v Temném Dole nebo již dřívější rekonstrukce čistírny odpadních vod v Bohuslavicích nad Úpou,“ vysvětluje smysl stavby Adamec, který upozorňuje na skutečnost, že právě čistírna v Bohuslavicích umožňuje napojení dalších lokalit do kanalizační sítě. Do ní by měly být ve Volanově nově připojeny přilehlé bytové, podnikatelské i rekreační objekty, které byly dosud napojeny pouze na Volanovský potok a jeho přítoky, a to buď přímo, nebo přes septiky.

Během následujících dvou měsíců bude probíhat vodoprávní řízení k povolení zkušebního provozu splaškové kanalizace. „Poté po vydání příslušného rozhodnutí bude kanalizace oficiálně spuštěna a trutnovští občané se na ni budou moci napojit,“ uvádí Adamec. Podle jeho slov jsou veřejné části přípojek ukončeny na hranici soukromých parcel: „Část, která vede na soukromém pozemku, si bude muset každý vlastník vybudovat ve vlastní režii. Stejně tak i získat územní souhlas stavebního úřadu v Trutnově, který zajišťuje paní Doris Frintová. Další informace se zájemci dozví na odboru rozvoje a majetku města MěÚ.“ Starosta zároveň upozorňuje, že připojení se na veřejnou síť může proběhnout až po kolaudaci kanalizačních řadů a veřejných částí přípojek, tedy nejdříve začátkem září.

Naše voda

4.7.2014 9.30, Rubrika: Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4