22. 9. 2020

Tipy na vodní výlety: Stezka korunami stromů Lipno

Netradiční, téměř letadlový pohled na Lipno a šumavskou přírodu z vrcholu čtyřicetimetrové rozhledny, na který se návštěvník dostane první českou stezkou korunami stromů, prověřila i redakce portálu Naše voda. A zjistila, že je to fakt dobrý tip na výlet.

Fotoreportáž z této akce si můžete prohlédnout na facebookové verzi portálu Naše voda, přímo na webové stránce je pak v rubrice „tématická videa“ také videoreportáž ze sjezdu tamního unikátního, 52 metrů dlouhého tobogánu s převýšením 24 metrů, kterým se můžete rychle a zcela bezpečně dostat z rozhledny za pár okamžiků na pevnou zem.

Stezka leží v nadmořské výšce 901 metrů (vrchol Kramolín), trasa korunami stromů je dlouhá 675 metrů a i pro jedince, kteří trpí závratěmi, působí zcela bezpečně. Je široká zhruba 2,5 metru a do výšky 40 metrů stoupá ve velmi mírném úhlu mezi 2 a 6 procenty. Bez problémů je po ní možné jezdit i s kočárkem pro dvojčata a ještě zbude místo pro návštěvníky korzující v opačném směru.

Součástí stezky jsou také naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti návštěvníků v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro jedince milující adrenalinové zážitky lze po trase stezky absolvovat krátké horolezecky koncipované úseky osazené rozličnými překážkami, které je třeba překonat, přičemž odvážnější mohou sledovat průhled na zem z výšky 24 metrů. Dlužno říci, že samotný pohled dolů nemusí být pro slabší nátury příjemný, úseky jsou však zcela bezpečné a v praxi je dokáží absolvovat i opravdu malé děti.

Ke stezce je možné dopravit se lanovou dráhou, stezkabusem nebo po turistické či cyklotrase, cestu dolů je možné si zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte. V bezprostředním okolí stezky je navíc celá řada dalších atrakcí, jako je bobová dráha, možnost jízdy po laně přes tamní chovný rybníček, praktickou výhodou je i velké a bezplatné parkoviště.

Naše voda, foto z vrcholku rozhledny Naše voda – Nina Havlová

25.7.2014 7.06, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Ze světa

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4