13. 7. 2020

Technologická závada zhoršila kvalitu pitné vody ve Valašském Meziříčí

Dne 5. června 2014 došlo k nepředvídatelné technologické závadě na zdroji pitné vody (úpravně vody) ve Valašském Meziříčí, které vzhledem k jejímu charakteru nešlo žádným způsobem předejít.

Vlivem této situace došlo ke zhoršení chuti rozváděné pitné vody, kterou může odběratel vnímat po napití také jako zápach. Oznámil to mluvčí radnice Renata Votrubová

Od včerejšího dne pracovníci společnosti Vodovody a kanalizace, a.s. provádějí nápravná opatření k zajištění výměny vody ve vodovodní síti zasažené části města Valašské Meziříčí. Ihned po zjištění příčiny byla Úpravna vody Val. Meziříčí odstavena z provozu kvůli odstranění závady. „Bohužel se část vody ovlivněná zhoršením chuti dostala do vodovodní sítě, odkud bude muset být vypláchnuta vodou z jiného vodního zdroje, na který byl celý systém přepojen. Vodovodní síť města nebyla ovlivněna celá, pouze některé části. V současné době je zasažená část rozvodné sítě, vzhledem  k jejímu rozsahu, stále ještě proplachována tak, aby byla veškerá ovlivněná voda nahrazena vodou novou. Naše společnost pracuje na tom, aby závada byla odstraněna v co nejkratší době. Prosíme o trpělivost,“ řekla Votrubová.

Důležité je, že hygienického zabezpečení při úpravě pitné vody se zmíněná závada nedotkla. Pitná voda tak byla po celou dobu dezinfikována a nebyla a není zdravotně závadná. Došlo pouze ke zhoršení její chuti, nevadí tedy, pokud odběratelé, kteří si změny chuti nevšimli, vodu konzumovali.

„Ukončení proplachování sítě bude na webových stránkách avizovat http://www.vakvs.cz/info-o-poruchach-a-odstavkach/. Odběratelé mohou poté, ale už i v současné době provést, jako vlastní opatření, odpuštění vody ze všech vodovodních kohoutků současně po dobu min. 5 minut, čímž by mělo dojít k vypláchnutí ovlivněné vody z domovního rozvodu a z vodovodní přípojky a nahrazení vodou čerstvou. Jinak ovlivněnou vodu vypláchnou postupně při jejím používání.

„Všem dotčeným zákazníkům se tímto omlouváme a děkujeme za pochopení,“ uvedly Vodovody a kanalizace Vsetín.

Naše voda

 

6.6.2014 9.43, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2