27.8.2014 10.56, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace
SVS zahájila rekonstrukci vodovodního přivaděče v Místě
Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí na Chomutovsku další letošní plánovanou investiční akci – rekonstrukci často poruchového vodovodního přivaděče v obci Místo. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.
Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti, uvádí: „V centru našeho zájmu je obnova majetku, především v oblasti zásobování obyvatel pitnou vodou. V rámci této investiční akce bude zrekonstruován často poruchový úsek vodovodního přivaděče, který slouží k zásobování cca. 400 obyvatel obce Místo.“
Obec Místo je zásobována pitnou vodou z úpravny vody Hradiště. Na odbočce z přivaděče ÚV Hradiště – Chomutov je umístěna čerpací stanice Blahuňov – Místo, která čerpá vodu do vodojemu Místo – a odtud je zásobována obec Místo. Přivaděč do vodojemu je opakovaně poruchový, proto dojde k jeho rekonstrukci. Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena v těchto dnech kopáním sond k ověření hloubkového uložení sítí. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. září 2014.
Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Chomutov, kde je pro rok 2014 naplánováno v této kategorii celkem 18 staveb za 63,5 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic včetně strategických pro tento okres je 65,2 milionů korun.
Naše voda, ilustrační foto SVS
27.8.2014 10.56, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizaceAktuality

Loňské záplavy znečistily i vodu z třetiny testovaných vodovodů
Akt. 8.2.2025 14.09Rubrika: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Na ČVUT zkoumají hydraulické chování jezů v Povodí Ohře
Akt. 8.2.2025 9.52Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině