14. 11. 2019

Světový den vody 2018: Povodí Moravy nabízí zvýhodněné rozbory

Kvalita vody je téma, které pravidelně rezonuje českou společností. Média často zveřejňují výsledky průzkumů jakosti vody z kohoutků, balené vody nebo vody v řekách a vodních nádržích. Řada lidí ale používá a pije vodu ze studní a o kvalitě vlastní vody nemá přesné informace.

Proto Povodí Moravy, s. p. nabídne u příležitosti Světového dne vody zvýhodněnou nabídku rozboru vody v domácnostech i ve firmách.

 „Z každodenní praxe známe situace, že lidé pijí doma vodu ze studny, která je závadná a mohou si způsobit zdravotní komplikace. Nebo naopak situace, kdy vodu ze studny raději nepijí, kupují vodu balenou a přitom mají vodu prvotřídní. Právě každému, kdo si chce nechat přesně určit kvalitu vody, je adresována tato akce,“ vysvětluje vedoucí vodohospodářských laboratoří Povodí Moravy, s. p. Marek Burian.

 Vodní zdroje na Zemi jsou omezené, nenahraditelné, vyžadují zvýšenou ochranu a všichni s nimi musíme účelně hospodařit. Význam vody pro život na této planetě si připomínáme 22. března. A právě každý, kdo si u Povodí Moravy, s. p. objedná v tento den rozbor vody, získá zvýhodněnou cenu za rozbor 799 Kč (včetně DPH). Standardně jsou ceny u takových rozborů asi o třetinu vyšší.

 Rozbor obsahuje akreditované stanovení následujících ukazatelů: pH, vodivost, CHSK Mn, dusičnany, dusitany, amonné ionty, barva, zákal, pach, železo, vápník, hořčík, tvrdost, koliformní bakterie, Escherichia coli, kultivovatelné mikroorganismy při 22°C a 36°C. Výsledek rozboru tedy jasně stanoví, zda voda, kterou používáte, vyhovuje zákonem stanoveným parametrům. A současně doporučení, jak kvalitu vody ve studni zlepšit či udržet.

 V případě zájmu nás kontaktujte na jednom z uvedených e-mailů: rozborybrno@pmo.czrozboryolomouc@pmo.cz neborozboryhradiste@pmo.cz. Akce se vztahuje na objednávky obdržené e-mailem pouze dne 22. 3. 2018. Do předmětu uveďte „Světový den vody – rozbor“. Po odeslání e-mailu budete kontaktováni pracovníkem vodohospodářských laboratoří, s kterým domluvíte převzetí sterilní vzorkovnice na příslušném pracovišti laboratoří Povodí Moravy, s. p. a obdržíte pokyny k vlastnímu odběru vzorku.

 rozborybrno@pmo.cz – e-mailová adresa určená zájemcům o rozbor z oblastí Brněnska, Blanenska, Svitavska, Třebíčska, Jihlavska, Dačicka, Znojemska

  rozboryolomouc@pmo.cz – e-mailová adresa určená zájemcům o rozbor z oblastí Olomoucka, Šumperska, Litovelska, Prostějovska, Přerovska a Vsetínska, Valašska

 rozboryhradiste@pmo.cz – e-mailová adresa určená zájemcům o rozbor z oblastí Mikulovska, Břeclavska, Uherskohradišťska, Zlínska, Vyškovska

 Naše voda

12.3.2018 16.17, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ETIOPIE - VODA PRO AFRIKUETIOPIE - VODA PRO AFRIKU
NADAČNÍ FOND VEOLIA

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Listopad 2019 >>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1