11.2.2014 9.17, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině
Studie má navrhnout protipovodňová opatření u Spolany
Zástupci Spolany, Neratovic a Libiše zjišťují možnosti ochrany chemičky i obou obcí před případnými dalšími povodněmi. O řešení protipovodňových opatření informoval Mělnický deník.
„Rozhodli jsme se zjistit, jaké jsou možnosti protipovodňové ochrany naší společnosti i přilehlých obcí, které loňské záplavy také citelně zasáhly,“ řekl Deníku generální ředitel chemičky Karel Pavlíček. K nutnosti začít problémy s velkou vodou řešit, přivedla společnost právě zkušenost z minulého roku, kdy musela Spolana po červnové povodni na čtvrt roku zastavit výrobu.
Vedení chemičky oslovilo zástupce obou obcí, na jejichž katastrálním území továrna stojí, zda by se nepřipojili ke zjišťování možného řešení.
Starosta Libiše Zdeněk Mráz i neratovická starostka Lenka Mrzílková byli sice k představám Spolany poněkud skeptičtí, dohodu však nakonec posvětili. „Spolana se s námi spojila poté, co její vedení navštívilo areál Lovochemie na Litoměřicku, kterou povodeň díky vybudovaným protipovodňovým opatřením nezasáhla,“ uvedl Zdeněk Mráz.
Hráze před velkou vodou byly na Litoměřicku vybudovány v rámci druhé etapy programu protipovodňové prevence. A vzhledem k tomu, že ministerstvo zemědělství plánuje třetí etapu programu, pustila se Spolana do zjišťování podmínek možné protipovodňové ochrany.
S Libiší a Neratovicemi se proto dohodla na společném postupu při přípravě studie proveditelnosti. Zastupitelstva obou obcí pak schválila spolufinancování projektu, jehož cena se pohybuje kolem milionu korun. Sedmdesát procent přitom uhradí právě chemička.
Zdroj: Deník.cz
11.2.2014 9.17, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajiněAktuality
V Krušných horách začala šetrná přeměna porostů
Akt. 18.1.2025 12.45Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě
Led na vodních plochách v Brně stále není bezpečný, varují strážníci
Akt. 17.1.2025 15.07Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě