18. 9. 2020

Středočeský kraj se bude podílet na ochraně kvality vody na Želivce

Rada Středočeského kraje na svém pondělním zasedání schválila podpis memoranda ve věci trvale udržitelné jakosti povrchové vody z vodárenské nádrže Švihov na řece Želivce. Kraj to uvedl ve své zprávě.

Jedná se o deklaraci bližší spolupráce při ochraně vodárenské nádrže Švihov za účelem zlepšování jakosti povrchových vod v povodí této nádrže. Účastníky memoranda jsou: Středočeský kraj, Hlavní město Praha, Kraj Vysočina a státní podnik Povodí Vltavy.

„Cílem memoranda by měla být podpora projektů zajišťujících dlouhodobou ochranu vodárenské nádrže. Přednostně by měla být podporována realizace opatření na ochranu jakosti povrchové vody v povodí vyplývající ze schváleného Plánu oblasti povodí Dolní Vltavy a prioritně by měla probíhat spolupráce se státním podnikem Povodí Vltavy, spravujícím vodní nádrž a její ochranné pásmo,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

„Jakost povrchové vody ve vodárenské nádrži Švihov na řece Želivce je ohrožována mnoha faktory: eutrofizací, erozním materiálem, nevyrovnaností hydrologického režimu a pesticidy. Tato významná vodárenská nádrž je zásobárnou pitné vody pro obyvatele Hlavního města Prahy, ale i Středočeského kraje a Kraje Vysočina. Z tohoto důvodu bylo iniciováno představiteli krajů memorandum deklarující zájem zúčastněných na zajištění dlouhodobé ochrany vodárenské nádrže Švihov na řece Želivce,“ vysvětlil náměstek pro životní prostředí Marek Semerád. Rada zároveň doporučila Zastupitelstvu kraje schválit toto memorandum.

Naše voda

 

29.7.2014 0.39, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4