12. 7. 2020

Středočeský kraj podporuje výstavbu druhého přístavu v Kolíně

Plnou podporu rozvoji veřejného přístavu v Kolíně vyslovil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, který jej v úterý navštívil v doprovodu generálního ředitele akciové společnosti České přístavy Miloslava Černého. Oznámil to Středočeský kraj.

„Přístav v Kolíně je součástí sítě nejvýznamnějších evropských přístavišť. Po dokončení plavebního stupně Přelouč bude možné po Labi plavit náklady až do Pardubic. Po řece bude možné vozit nejen nadrozměrná břemena, ale i zboží, které je dnes přepravováno kamiony po přetížených silnicích. Přitom doprava lodí je nehlučná, ekologická a levná,“ vysvětlil Miloslav Černý.

Podle hejtmana Miloš Petery je pro další rozvoj Středočeského kraje nezbytné, aby na středočeském úseku Labe byl co nejdříve druhý plně funkční přístav. „V současné době slouží takovýto přístav v Mělníku. Ale to je málo. Ve středních Čechách by neměl být pouze jeden přístav. Podporuji rozvoj veřejného přístavu v Kolíně a budu jednat se státními orgány o podpoře jeho výstavby,“ vysvětlil hejtman Miloš Petera.

Podle generálního ředitele Českých přístavů Miloslava Černého brzdí další rozvoj kolínského veřejného přístavu výstavba terminálu kombinované přepravy. Pro jeho dokončení je nutné přelít část slepého ramene. „Přestože jsme na to v roce 2011 získali povolení, Česká inspekce životního prostředí tuto stavbu zastavila. Máme připraveno náhradní řešení. Chceme podat novou žádost na úpravu starého ramene Labe v souladu se schváleným územním plánem města Kolína,“ doplnil Miloslav Černý.

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera nové řešení vítá a podporuje jej. „K největším problémům středních Čech patří přetížení silnic, zejména kamionovou dopravou. Proto usilujeme o přesunutí části této dopravy na železnici a také na labskou vodní cestu. Věřím, že se povede projekt výstavby a rozvoje kolínského veřejného přístavu co nejdříve dokončit tak, aby Labe ulehčilo našim přetíženým silnicím,“ řekl hejtman Miloš Petera.

Naše voda, foto: Středočeský kraj

27.5.2015 10.44, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2