5. 6. 2020

Středočeské vodárny zajišťují napouštění bazénu zájemcům

Teplé počasí posledních dnů umožňuje majitelům domovních bazénů zahájit přípravy na letní sezónu a začít řešit, jakým způsobem doplnit chybějící vodu. Středočeské vodárny (SVAS) umožňují svým zákazníkům napouštění domovních bazénů dvěma způsoby, a to pomocí cisteren nebo vodovodních přípojek. Upozornila na to dnes mluvčí SVAS Lenka Kozlová.

V případě, že si vyberete plnění bazénů prostřednictvím cisteren, je to výhodné zejména tím, že odpadá zdlouhavé plnění standardní vodovodní přípojkou, která na takto velký odběr není dimenzována a eliminují se problémy s tlakem a příp. zákalem. Přistavení cisterny je však služba placená, aktuální ceník je zákazníkům k dispozici na webových stránkách www.svas.cz, případně jej rádi sdělí operátorky Call centra společnosti po zavolání na 840 121 121.

„V současné době vyřizujeme v průměru až 3 objednávky denně na dopravu vody cisternou do venkovních bazénů. Počet vyřízených objednávek samozřejmě záleží na vzdálenosti a množství požadované vody,“ uvedl Marek Holubovský, vedoucí střediska vodovod Kladno. „Pokud nám kapacita našeho střediska dovolí, vyřizujeme objednávky dle přání zákazníka – a to i v odpoledních hodinách či o víkendu,“ upřesnil Marek Holubovský. „Již 50 stálých zákazníků každoročně využívá našich služeb na dopravu vody cisternou k naplnění domovních bazénů,“ řekl na závěr Holubovský.

V případě, že domovní bazén chcete naplnit prostřednictvím vodovodní přípojky, doporučujeme bazén napouštět pomalu a mimo špičku. Tím se předejde zakalení vody způsobené zvýšenou rychlostí proudění pitné vody v potrubí a problémům s dodávkou vody. “Doporučujeme napouštění bazénů předem konzultovat se zaměstnanci centrálního dispečinku na tel. čísle  312 812 108 – 109, kde budou předem upozorněni na nadměrný odběr,” řekla Kozlová.

Ti odběratelé, kteří napouští domovní bazény přes vodovodní přípojku a místní kanalizaci provozují Středočeské vodárny, mohou využít slevu na stočném. Pro uplatnění nároku na slevu musí odběratel (fyzická osoba) splnit vedle zákonné podmínky (množství neodvedené o kanalizace musí být větší, než 30 m3 za rok) také povinnost prokazovat toto množství dle platného fakturačního měřidla. Jinými slovy – k prokázání množství vody neodvedené do kanalizace je nutné nechat si nainstalovat tzv. „podružný zálivkový vodoměr“. Podružný vodoměr je vždy v majetku odběratele a musí v souladu s platnou legislativou splňovat veškeré náležitosti platného stanoveného měřidla. Množství vody, odvedené do kanalizace, je pak jednotně vypočteno jako rozdíl mezi množstvím vody zjištěném odečtem hlavního fakturačního vodoměru a množstvím vody zjištěném odečtem podružného vodoměru.

Naše voda

17.5.2013 8.56, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5