13. 7. 2020

Středočeské vodárny pokračují ve zvýšeném zabezpečení svých objektů

Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) nepolevují v ochraně vybraných vodohospodářských zařízení, kterou zajistily po listopadových teroristických útocích v Paříži. Upozornila na to dnes mluvčí SVAS Lenka Kozlová.

„Tragédie, která se stala v Nice v den pro Francii znamenající počátek svobody, otřásla nejen celou Francií, ale i širokou veřejností v České republice,“ uvedl generální ředitel SVAS  Jakub Hanzl. „Musíme si uvědomit, že teroristický útok v Nice může mít i možný dopad na naši republiku. Proto je důležité nepolevit v bezpečnostních opatřeních zejména vodních zdrojů,“ sdělil Hanzl.

„Bezprostředně po teroristických útocích v Paříži jsme vybraly strategické objekty s pitnou vodou, kde jsme zajistili trvalý fyzický monitoring prostřednictvím pracovníků bezpečnostní agentury,“ řekl Hanzl a pokračoval „ochranu vodních zdrojů a vybraných objektů na vodovodní síti nepodceňujeme a i nadále pokračujeme v preventivním zvýšení jejich zabezpečení“. „Veškerá vodohospodářská zařízení, která provozují Středočeské vodárny, jsou nepřetržitě monitorována nejen pracovníky dispečinku, ale i dálkovou ostrahou prostřednictvím pultu centrální ochrany,“ podotýká také provozní ředitel SVAS Pavel Pobříslo.

Středočeské vodárny, a.s., jsou od prosince 2004 provozovatelem vodovodů a kanalizací v majetku obcí a měst, které se nachází na území bývalých okresů Mělník, Kladno, části Prahy východ a západ, části okresů Rakovník a Mladá Boleslav. Společnost zásobuje pitnou vodou dvě stě třicet tisíc obyvatel a spravuje majetek v hodnotě přesahující 2,1 miliardy korun, který představuje více než dva tisíce kilometrů vodovodní sítě a osm set kilometrů kanalizačních stok.

Naše voda, foto SVAS

15.7.2016 10.22, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2