22. 8. 2019

Stará myslivecká pro Movember a prevenci rakoviny prostaty získala 65 000 korun

Palírna U Zeleného stromu podpořila v průběhu listopadu se svojí značkou Stará myslivecká RESERVE kampaň Movember, zaměřenou na boj proti rakovině prostaty. Informoval o tom mediální zástupce palírny Jiří Janoušek.

Z prodeje Staré myslivecké RESERVE, sbírky mezi zaměstnanci a z dalších aktivit putuje na podporu Movember částka přes 65 000 tisíc korun. „Výtěžek z našich aktivit na podporu hnutí Movember poslouží k nákupu přístrojového vybavení urologických pracovišť,“ uvedl brand manažer značky Boris Rajdl.

O získanou sumu se zasloužila zejména akce Palírny U Zeleného stromu v českých hospodách. Palírna totiž věnovala na prevenci rakoviny prostaty 10 korun z každé lahve Staré myslivecké RESERVE, která se v listopadu v českých restauracích prodala. Hosté v gastronomii tak svými objednávkami Staré myslivecké RESERVE „vydělali“ pro Movember 62 380 korun. Pro hosty v gastronomii, kteří se do kampaně rozhodli zapojit, připravila palírna rovněž speciální obličejové karty s krásným zakrouceným knírem, rozdávaly se i nalepovací kníry. Navíc se ke sbírce připojili i zaměstnanci Palírny U Zeleného stromu, kteří mezi sebou vybrali do speciální Movember „kasičky“ sumu další necelé 2 tisíce korun.

K podpoře Movemberu se přidal i management palírny v čele s generálním ředitelem Pavlem Kadlecem. Mužští členové vedení v průběhu listopadu pěstovali pod nosem pořádný knír a generální ředitel Pavel Kadlec navíc odsloužil pracovní směnu ve známé ústecké restauraci Na Rychtě. Svoji číšnickou „mzdu“ 1 500 korun rovněž poukáže Movemberu.

Stará myslivecká je zcela unikátním ryze českým nápojem, jehož historie sahá do začátku 16. Století. Základ Staré myslivecké tvoří pečlivě vybraný destilát, který zraje v dubových sudech společně s přírodními výluhy ze sušeného ovoce. Přesné složení a poměry těchto přísad jsou po staletí pečlivě střeženy. Vedle oblíbené Staré myslivecké originál vyzrála k dokonalosti ušlechtilejší RESERVE. Unikátní výrobní postup dvojího zrání ve vybraných sudech z bílého dubu po dobu čtyř let je to, co odlišuje Reserve od známější Staré myslivecké originál. Loni se Stará myslivecká stala nejdynamičtější lihovinou v České republice s meziročním růstem prodejů v obchodech (off trade) o více než 50 %

Palírna U Zeleného stromu s 500 letou tradicí výroby lihovin je 2. největší domácí likérkou. V loňském roce dosáhla tržeb 1,4 miliardy korun a neauditovaného zisku 22 milionů korun.

Naše voda, foto: Palírna U Zeleného stromu

 

30.11.2017 10.35, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1