6. 6. 2020

Společnost Vodohospodářský rozvoj a výstavba zpracuje přípravu vodovodního přivaděče D3

Společnost Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. zpracuje na základě smlouvy přípravu vodovodního přivaděče D3 ve spolupráci s budoucím rozhodujícím investorem společností úpravna vody Želivka a.s. Uzavření smlouvy schválili při svém pondělním jednání středočeští radní. Uvedla to hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Podpisem smlouvy radní pověřili náměstka pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloše Peteru (ČSSD), sděluje zpráva krajského úřadu.

Jak náměstek Miloš Petera upřesnil, společnost Vodohospodářský rozvoj a výstavba zpracuje projektovou dokumentaci přivaděče, přičemž jedním z jejích klíčových úkolů je nalezení vhodného subjektu, který by se zhostil investorství. Následně by také měl zajistit provozování vodovodního přivaděče propojujícího Posázavský skupinový vodovod se Skupinovým vodovodem Benešov a umožňujícího tak připojení 20 tisíc obyvatel 38 obcí a 201 obecních částí.

Společnost Vodohospodářský rozvoj a výstavba bude pro Středočeský kraj zajišťovat technické, ekonomické a právní služby a poradenství, a to od fáze prezentace konceptu řešení v orgánech Úpravna vody Želivka, přes jeho detailní rozpracování a projednání s ostatními dotčenými subjekty. Zejména jde o vlastníky provozně souvisejících vodovodů, tzn. Dobrovolného svazku obcí (dále DSO) Javorník – Benešov, DSO Posázavský skupinový vodovod, a dalšími obcemi a městy v regionu, které se potenciálně mohou připojit na vodovodní přivaděč, až po finální návrh řešení včetně případného zpracování dohod o budoucí spolupráci.

Jak by mělo trasování přivaděče podle prvotních studií vypadat?

Konkrétně se jedná o připojení na Posázavský skupinový vodovod v Týnci nad Sázavou a přivedení vody k dálnici pomocí čerpacích stanic přes upravený stávající vodojem Netvořice. Přivaděč je navržen podél dálnice jižním směrem k silničnímu přivaděči Václavická spojka přes budoucí odpočívku na dálnici. Dalším místem připojení je v Benešově vodojem Červené vršky. Ten je součástí Skupinového vodovodu Benešov. K dálnici by pak byla voda přiváděna novým přiváděcím řadem podél nové silnice Václavická spojka. U napojení na dálnici by pak byl vystavěn nový vodojem, ve kterém by byla míchána voda z Posázavského skupinového vodovodu a Skupinového vodovodu Benešov. Pitná voda z obou těchto vodárenských systémů by byla dále čerpána podél dálnice po obslužných komunikacích dálnice a podél náspů a zářezů samotné dálnice. Trasa je vedena převážně podél dálnice v obslužných komunikacích.

Naše voda, ilustrační foto

24.9.2019 0.49, Rubrika: Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5