7. 4. 2020

14.2.2019 11.04, Rubrika: Vodovody a kanalizace

SOVAK ČR informuje o podnikatelské misi do Alžírska

V termínu 17.–19. 3. 2019 pořádá Hospodářská komora České republiky (HK ČR) podnikatelskou misi do Alžírska s náměstkem ministra zahraničních věcí ČR Martinem Tlapou, která bude zaměřena na vodohospodářství, sanitaci, odpadové hospodářství a krajinářství. Informuje o tom web Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR).

Podnikatelská delegace bude vedena předsedou Zahraniční sekce HK ČR, Iljou Mazánkem. Alžírsko, dle rozlohy 10. největší země světa, může pro české podnikatele představovat zajímavou obchodní příležitost, a to hned z několika důvodů. Jedná se o zemi patřící do regionu Blízkého východu a severní Afriky, což s sebou vedle výhodného geografického umístění přináší i, v porovnání s většinou ostatních afrických teritorií, lepší ekonomické výsledky či postavení v rámci statistiky Doing Business Světové banky. Alžírsko má také v komparaci s většinou ostatních zemí afrického kontinentu o 1 až 3 kategorie lepší postavení v rámci klasifikace rizikovosti zemí OECD. Alžírsko je pak z pohledu identifikovaných obchodních příležitostí zajímavé zejména pro firmy podnikající v oblastech vodohospodářství, sanitace, odpadového hospodářství a krajinářství. Tyto sektory budou zároveň hlavním zaměřením této podnikatelské mise, čemuž bude přizpůsoben i její program.

V rámci programu mise budou mít čeští podnikatelé možnost setkat se se svými alžírskými protějšky, a to nejen při plánovaném podnikatelském fóru a B2B rozhovorech, ale také v průběhu připravovaného večerního společenského podniku na velvyslanectví České republiky v Alžíru. Dále plánujeme setkání členů podnikatelské delegace s náměstkem ministra zahraničních věcí ČR Martinem Tlapou a spolu s ním se účastnit relevantních bilaterálních jednání, jako kupříkladu na alžírském Ministerstvu pro vodohospodářství.

Záloha na účastnický poplatek činí 1.369,- EUR, pro členy HK ČR je poplatek snížen na 1.232,- EUR. Účastnický poplatek zahrnuje: zpáteční letenku, ubytování se snídaní, podíl na místních transferech, podíl na cateringu, zajištění víza, organizace firemních jednání, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady spojené s přípravou mise.

V případě, že máte zájem se této podnikatelské mise zúčastnit, zašlete, prosím:

vyplněnou závaznou přihlášku (MS Word + scan s podpisem statutárního zástupce),

profil v Aj (MS Word),

snímek pro prezentaci,

scan pasu (strana s fotografií).

na e-mailovou adresu mullerova1@komora.cz, a to nejpozději do 25. 2. 2019.

Pro zajištění víza ze strany HK ČR je nutné, abyste do 27. 2. 2019 vedle splnění požadavků výše zaslali či doručili do sídla HK ČR (Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1) také následující:

dvě vyhotovení vyplněného a podepsaného formuláře žádosti o vízum do Alžírska,

dvě fotografie pasového formátu,

cestovní pas platný minimálně 6 měsíců s alespoň 3 volnými stránkami.

Zdroj: www.sovak.cz, autor textu: Bc. Monika Müllerová, Zahraniční odbor, Hospodářská komora České republiky, ilustrační foto Naše voda

14.2.2019 11.04, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace, PR Članky

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JINOŠOVSKÉ ÚDOLÍJINOŠOVSKÉ ÚDOLÍ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3