5. 4. 2020

6.8.2014 10.12, Rubrika: Vodovody a kanalizace

Sběr plastových víček přinesl nemocné Valince pomoc ve výši 22 000 Kč

Od května letošního roku, kdy se zaměstnanci Středočeských vodáren, a.s. (SVAS) rozhodli pomoci malé Valince sběrem plastových víček z PET lahví na rehabilitační pobyt, rozšířil se počet sběrných míst nejen na Kladensku, ale i ve vzdálené Kutné Hoře. O průběhu akce informovala Lenka Kozlová, mluvčí SVAS.

„Na základě výzvy v tisku, jsme i v naší společnosti vyhlásili sběr víček pro malou Valinku, řekla Ing. Jaroslava Nešporová z Vodohospodářské společnosti Vrchlice – Maleč, a.s. z Kutné Hory. „Jsme rádi, že můžeme pomoci. Vždyť jsme všichni „vodárníci“, uvedla Jaroslava Nešporová.

„Nejen zaměstnanci SVAS, ale i ostatní lidé se zapojili a nosí víčka, někteří po taškách, jiní po pytlích. Je úžasné, jak všichni dokážou pomoci a není jim osud dítěte lhostejný,“ sdělila Lucie Pilecká, teta Valinky. „Hodně lidí se také ptalo, zda můžou Valince pomoci i po finanční stránce, a proto byl zřízen veřejný účet. Na něm se již nastřádaly peníze na jeden rehabilitační pobyt v Lázních Klimkovice,“ řekla Lucie Pilecká.

„Plastová víčka zatím střádáme doma a čekáme, až se otevře sběrna firmy Hottech z Prahy, která podporuje handicapované a díky tomu poskytuje vyšší částky za výkup. Za 3 měsíce trvajícího sběru se již nasbíralo téměř 3 tuny víček, což představuje téměř 22 000 Kč,“ upřesnila Radka Pilecká, maminka Valinky. „Přichází spousta dotazů, jak třídit víčka. Nejdůležitější je, aby víčka byla čistá.  Zašpiněná se nevykupují. Klasická PET víčka se rozdělují na červené a její odstíny, další zvlášť oranžové a její odstíny, a potom ostatní barvy již dohromady jako mix,“  uvedla Radka Pilecká a závěrem dodala, „Bojujeme každý den, každý den cvičíme, chodíme na elektrostimulaci nožiček. Prostě zkoušíme vše, co Valince pomůže. Díky podpoře všech dobrých lidí se zvládá vše snadněji. Děkuji všem.“

Veřejný účet: http://www.avevia.cz/projekt_view.php?id=146

Třídění víček:

Klasická PET víčka se rozdělují na červené a její odstíny, dále na  oranžové a její odstíny, ostatní barvy jdou dohromady jako mix.

Zvlášť se třídí ostatní víčka, např. od kávy, sprchových gelů, dětských pitíček, šlehačky, které tvoří mix a k tomu se mohou přidat ostatní víčka, která jsou jiná než od PET lahví a mléka.

Cenovku z víčka odstranit.

Roztřídit zvlášť kovová víčka od piv a zvlášť od tvrdého alkoholu. Plechovky nejlépe sešlapané.

Naše voda, foto: SVAS

 

 

6.8.2014 10.12, Rubrika: Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ŠVÁBÍNOVVODNÍ NÁDRŽ ŠVÁBÍNOV
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3