5. 4. 2020

Rybářská Třeboň byla oslavou i propagací rybářství

Nejvýznamnější rybářský podnik v ČR – Rybářství Třeboň připravil na sobotu 23. srpna ve spolupráci s městem Třeboň společensko-gastronomickou rybářskou akci, které se zúčastnila i redakce portálu Naše voda. Fotoreportáž vám nabídneme v nejbližších dnech.

Pro návštěvníky připravilo Rybářství Třeboň celou řadu atrakcí, a jak již to u něj bývá zvykem, také nabídkou celou řadu pokrmů připravovaných z jihočeských ryb. Vůbec největším gastronomickým hitem byly na místě on-line připravované kapří řízky, které šly „na dračku“ především u stánku v sádkách Rybářství Třeboň. Pro ty, kteří nemuseli sedat za volant automobilů, bylo pak vhodným doplňkem rybích specialit pivo z místního pivovaru Regent čepované všude, kde bylo možné na chvíli posedět či postát. Bohatý a v řadě případů nestandardní program myslel i na děti, například pouličním představením japonského loutkáře Noriho Sawy „Vlkoryb“, což byla v praxi originální parodie na známou českou pohádku „O červené karkulce“.

I když žila sobotní Třeboň především oslavami cechu rybářského, návštěvníci města se mohli kochat i jeho historií a jedinečným okolím včetně rozsáhlé vodní plochy rybníku Svět. To je ostatně možné kdykoli, a návštěva Třeboně je tak turistickým zážitkem i bez rybářských slavností.

Atmosféru akce včetně videozáznamu z jejího průběhu, který obsahuje i pasáže ze zmiňované parodie na červenou karkulku, si mohou zájemci prohlédnout v příštím týdnu na facebookové verzi portálu Naše voda.

Naše voda, foto ze zahájení slavnosti Rybářská Třeboň: Nina Havlová

24.8.2014 10.53, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ŠVÁBÍNOVVODNÍ NÁDRŽ ŠVÁBÍNOV
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3