6. 4. 2020

3.1.2019 16.15, Rubrika: Čistota vody a rekreace

První katalog certifikovaných služeb venkovské turistiky

Tříleté úsilí Svazu venkovské turistiky a agroturistiky vyústilo ve vydání prvního katalogu certifikovaných služeb. Prezentuje více jak 40 zařízení nesoucích značku Dovolená na statku, Dovolená na venkově, Zážitky na venkově a Zážitky v regionech z celé České republiky.

O roku 2017, kdy začaly platit nové standardy kvality ubytování v soukromí a služeb agroturistiky, venkovské a zážitkové turistiky se do procesu certifikace zapojilo více jak 40 zařízení. Na základě práce v terénu a zpětné vazby od kontrolorů Svazu, došlo v roce 2018 k úpravě některých povinných kritérií, jejich zpřesnění a rozšíření. Výsledkem je materiál, který i těm, kteří nemají zájem o získání hvězdiček, může pomoci zlepšit své služby. V rámci podpory a rozvoje certifikačního systému značek Ubytování v soukromí, Dovolená na statku, Dovolená na venkově, Zážitky na venkově a Zážitky v regionech vznikl systém online elektronické certifikace a manuály pro žadatele i kontrolory.

Certifikovaná zařízení jsou prezentována nejenom ve zmíněném tištěném a online katalogu, ale také na nových stránkách: www.prazdninynavenkove.cz. Systém standardů kvality ve venkovské turistice není určen jen pro potřeby poskytovatelů služeb a široké veřejnosti, je i efektivním nástrojem spolupráce při budování regionálních produktů venkovského cestovního ruchu.

Vydání katalogu certifikovaných služeb venkovské turistiky a podpůrných materiálů (ve zmiňovaném rozsahu) by nebylo možné bez finanční podpory státního rozpočtu, kterou Svaz získal z programu Ministerstva pro místní rozvoj. Díky získané dotaci vznikají materiály a aktivity, které přispějí k vytvoření produktu venkovské turistiky na národní úrovni. Svaz venkovské turistiky a agroturistiky je dobrovolné, nepolitické profesní sdružení s celostátní působností. Od roku 1997 hájí zájmy podnikatelů ve venkovské turistice a agroturistice. Aktivně podporuje jejich činnost a podílí se na rozvoji venkovské turistiky a agroturistiky na národní úrovni.

Svaz venkovské turistiky pečuje o kvalitu služeb ve venkovské turistice a agroturistice již od roku 1999. V současné době má na starosti certifikaci značek Ubytování v soukromí, Dovolená na statku, Dovolená na venkově, Zážitky na venkově a Zážitky v regionech. Certifikace není vázána na členství ve Svazu.

Projekt „Podpora a rozvoj kvality služeb venkovské turistiky v ČR 2018„ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Kontakt: Ing. Zdena Nosková, předsedkyně, zdenskanoskova@svazvt.cz , foto: SVAZVT

 

3.1.2019 16.15, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JINOŠOVSKÉ ÚDOLÍJINOŠOVSKÉ ÚDOLÍ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3