19. 7. 2019

Příští víkend proběhne druhý ročník akce „ Ukliďme řeku Kamenici“

V rámci celé řady připravovaných úklidových akcí vodních toků se uskuteční v sobotu 9. dubna také druhý ročník čištění řeky Kamenice v Jizerských horách. Informuje o tom server padler.cz.

Čištění řeky proběhne od 10:30 hodin v úseku Haratice – soutok s Jizerou. Sraz účastníků bude (pro čištění horního úseku řeky) u mostu přes Kamenici v Haraticích – klasické nasedací místo, na rozcestí turistických značek žluté a modré, pro čištění spodního úseku pod první elektrárnou v Jesenném.

Akce je pořádána za podpory Povodí Labe s.p. a obcí podél toku řeky, jmenovitě obcí Plavy, Zlatá Olešnice, Jesenný a Železný Brod. Čištění bude proto rozděleno na vodáckou část, která pojede po vodě, a turistickou část, která se bude snažit vyčistit řeku ze břehu a bude také čistit Palackého stezku vedoucí podél Kamenice.  Pro dobrovolníky budou zajištěny na začátku akce rukavice a plastové pytle a na konci čištění malé občerstvení.

Jelikož se jedná o čištění úseku jedné z těžších řek, především u horního úseku, je třeba určitá vodácká znalost a zkušenost. Čištění bude probíhat sběrem odpadu do poskytnutých pytlů, které odpoledne svezou rafty, jelikož údolí je jinak nedostupné. Čištění se bude provádět postupným sjezdem Kamenice na VLASTNÍCH lodích (organizátoři doporučují kajaky, rafty, případně další samovylévací lodě s ohledem na obtížnost toku WW III-IV).

Pro ty, kteří si nevěří na čištění břehů těžšího úseku z Haratic do Jesenného, je možnost se přidat na úklid spodního úseku z Jesenného do Paraplíčka – obtížnost WW I-II, doporučené jsou stejné typy lodí.

Zájemci se mohou hlásit na webových stránkách celorepublikové akce Uklidmecesko, pod záštitou které se tato akce koná: http://www.uklidmecesko.cz/event/12063, případně na emailu petrczech@gmail.com.

Zdroj a foto z předchozího ročníku úklidu: www.padler.cz

1.4.2016 8.25, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4