22. 7. 2019

22.7.2014 12.54, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

Praha 10 tvrdí, že protipovodňová opatření na Botiči stále nejsou dostatečná

Pondělní prudká bouřka otestovala připravenost Prahy na případné opakování katastrofálních loňských povodní.  Tehdy došlo k zaplavení rozsáhlých ploch nejen v oblasti Záběhlic v Praze 10. Podle mluvčího této městské části Jana Charváta však pondělní déšť ukázal, že dosavadní opatření nejsou stále dostatečná.

„Byla jsem u Botiče až do půlnoci a byla jsem ve spojení s magistrátním operačním střediskem krizového štábu i se správcem potoka – magistrátními Lesy hl. m. Prahy. Na základě této zkušenosti mohu říct, že perfektně pracují policisté a hasiči, kteří si zaslouží uznání a respekt. Výrazné zlepšení proti loňskému roku jsme zaznamenali u komunikace mezi operačním střediskem krizového štábu a správcem Botiče“, řekla místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová (SZ).  „S dalšími věcmi jsme však výrazně nespokojení,” dodala.

„Loni v srpnu navrhla Praha 10 magistrátu komplexní systém ochrany obyvatel z okolí Botiče. Některé jeho součásti jsou jednodušší, jiné složitější. Žádali jsme třeba o instalaci vodočetných latí, což je minimální investice v řádu desítek tisíc korun. Dodnes se však u Botiče neobjevily. Nezačala vznikat síť měřičů průtoků vody na Botiči a jeho přítocích ani tolik potřebná vizuální čidla. Následkem toho jsme během pondělní noci znali přesný odtok vody z Hostivařské přehrady s přesností na tři desetinná místa, ale další přítoky jsme mohli jen odhadovat. Stále neexistuje automatizovaný rychlý přenos informací z magistrátu do městských částí. Včera jsem uskutečnila možná 100 telefonních hovorů, kdy šlo jen o přenos zpráv, kolik kubíků vody kde protéká. Nebyly instalovány meteorologické stanice monitorující intenzitu srážek,” kritizovala nedostačná opatření místostarostka desítky Ivana Cabrnochová.

„Vyzývám tímto primátora Hudečka, aby se seznámil s problematikou malých vodních toků v Praze a přijal okamžité kroky k nápravě. Ještě jednou připomínám, že komplexní návrh protipovodňových opatření na Botiči jsme magistrátu posílali už v srpnu loňského roku,” řekla Cabrnochová.

Naše voda

22.7.2014 12.54, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JEZERO PLASTIRAS S PŘEHRADOU - ŘECKOJEZERO PLASTIRAS S PŘEHRADOU - ŘECKO
Aitor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4