20. 10. 2019

Povodí Vltavy se ohrazuje proti zavádějícím výrokům europoslance Pavla Poce

Reakce na výroky europoslance Pavla Poce v článku redaktora Filipa Brože „Ministr přijede do Kožlí jednat o osudu Želivky“ z 25. 9. 2015. Reakci státního podniku Povodí Vltavy zveřejňujeme v plném znění:

Vážený pane vydavateli, vážený pane šéfredaktore,

ohrazujeme se proti zcela zavádějícím výrokům poslance EP p. Pavla Poce v uvedeném článku, uveřejněném v dnešním vydání Havlíčkobrodského deníku, citujeme: „Stejně tak mi přijde neskutečně směšné, když se štěká generální ředitel Povodí Vltavy se starostou Víru ohledně novoročního koupání v přehradě nebo když se věnují peníze na stíhání pár místních rybářů. Místo toho by se tyhle věci měly nějak rozumně upravit ve shodně se správci povodí a lidí, kteří v oblasti žijí,“ zdůraznil Poc.

Předně, vodní dílo Vír neleží v územní působnosti státního podniku Povodí Vltavy a není tudíž v jeho správě, ale jeho správcem je Povodí Moravy s.p. Dále pak z toho plyne, že generální ředitel státního podniku Povodí Vltavy RNDr. Petr Kubala není v žádném sporu se starostou obce Víru. Stejně tak státní podnik Povodí Vltavy nevěnuje žádné finanční prostředky s cílem stíhání rybářů „pytláků“ nějakou najatou firmou. Kromě toho však považujeme za nutné zdůraznit, že vedení státního podniku dlouhodobě úzce spolupracuje se starosty obcí z oblasti kolem vodního díla Švihov na Želivce, o které se v článku rovněž hovoří. Tento dialog vede s cílem dosáhnout přijatelného kompromisu při ochraně vodního díla Švihov jako strategického zdroje pitné vody pro více než milion obyvatel a zároveň při zohledňování zájmů obyvatel, žijících v okolí tohoto vodního díla.

Považujeme výše uvedené výroky p. poslance Poce za poškozující dobré jméno státního podniku Povodí Vltavy, a dovolujeme si Vás proto požádat o zveřejnění naší reakce ve vašem deníku v nejbližším možném termínu.

S pozdravem, Ing. Hugo Roldán, odd. styku s veřejností, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

29.9.2015 8.22, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

RN VRCHNÍ A RYBNÍK OVČÁKRN VRCHNÍ A RYBNÍK OVČÁK
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Říjen 2019 >>
PÚSČPSN
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3